Roky mlčel a teď se neudržel. Tomáš Klus řekl, koho bude volit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tomas klus
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

Není výjimkou, že slavné osobnosti před volbami sdílí na internetu své názory a s fanoušky se dělí o to, kdo by podle nich měl postoupit ve volbách do Sněmovny. Na Instagramu se před několika hodinami objevil příspěvek, ve kterém se k situaci vyjádřil i zpěvák Tomáš Klus.

Už společnou fotografií s Vítem Rakušanem, předsedou hnutí STAN, rozhodně Klus zaujal. Podle hrdého úsměvu je jasné, že on má vybráno. K fotce ale také přidal dlouhý popisek toho, proč právě Rakušan je jeho favoritem. A zdá se, že většina fanoušků s ním souhlasí.

Klus využívá vtipného dvojsmyslu o tom, že dává Rakušanovi svůj hlas. Když ho totiž potkal, měl politik právě zdravotní problémy a byl bez hlasu, Klus se tak nabídl, že mu dá ten svůj. A v tu chvíli si prý uvědomil, že to myslí skutečně vážně i z politického hlediska.

Místo, kde se tahá za páky

Že je Klus písničkář, který snad do každé věty dá nějaký ten rým, dvojsmysl nebo využije slov se stejným významem, to se jednoduše nezapře. Klus totiž fanouškům vysvětlil, že politika je místo, kde se tahá za páky, zároveň by za ně ale nemělo tahat žádné pako.

„Čekal jsem na někoho, kdo se mě zaSTANe, kdo mi uleví a nechá mě dělat mou práci a poslání – spojovat lidi hudbou, neštěpit je, nesoudit proto, že volím jinak,“ píše Tomáš Klus. „Hledal jsem protnutí hodnot i sílu za ně ve vší slušnosti bojovat na politických kolbištích. Mně tento boj nepřísluší. Proto volím svého zástupce pro věci politické.“

Nakonec zpěvák dodává, že dává Vítu Rakušanovi svou plnou důvěru a věří, že se politik stane jeho hlasem ve Sněmovně. Dlouhým příspěvkem rozpoutal pod svou fotografií debatu, která doposud nebere konce. Většina fanoušků ale Klusův názor podporuje.

Souhlas a podpora

S Klusovým názorem se mnoho fanoušků ztotožňuje. A možná právě proto, jak moc se on sám rozepsal, nebojí se ani ostatní říci na rovinu svůj názor na to, koho se chystají, či naopak nechystají volit. Mnoho z nich Klusova slova ještě doplňuje dalšími důvody, proč právě Rakušan by se měl dostat do vysoké politiky.

Někteří dokonce vtipkují, že bude daleko lepší, když budeme mít ve Sněmovně Rakušana, místo Slováka. „Pevně věřím, že nás bude víc. Pan Rakušan na mě udělal ve všech debatách, kde byl, strašně dobrý dojem,“ přidává se ke Klusovi fanynka.

Volby se nezadržitelně blíží a brzy se tak ukáže, kdo nakonec do Sněmovny skutečně poputuje. Názory se různí i mezi slavnými osobnostmi. Změní právě příspěvek Tomáše Kluse rozhodnutí některého z jeho fanoušků?

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články