Šlachta je přesvědčen o tom, že se ho Babiš i Piráti bojí. Ti už odvrátili úder

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
slachta
Zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Zakladatel hnutí Přísaha Robert Šlachta je v posledních dnech v médiích jako doma. Tentokrát reaguje na kritiku, která se na jeho hnutí snesla od většiny politických stran.

Podle jeho slov se ho všichni bojí, a proto kritikou nešetří. Jak uvedla CNN Prima NEWS, Šlachta říká, že pokud se strany na něčem shodnou, tak jedině na tom, jak kritizovat jeho i hnutí Přísaha. Jinak spolu neumí spolupracovat ani se domluvit.

Kritika přišla od ANO, ODS i od Pirátů

„Podle mě je to jednoznačně strach z jejich strany. Bojí se toho, co my tlačíme, a to je boj s korupcí, důsledná kontrola státních financí. Jedni nás kritizují, protože jsou v tom zaháčkovaní. Druzí se už vidí jako premiéři v těch křeslech ve Strakovce, a najednou jim do toho začíná zasahovat Přísaha,“ prohlásil na konto politických stran Šlachta.

Šéf Pirátů Ivan Bartoš v nedávném rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že Šlachta a jeho hnutí sice mluví o zastavení korupce a nastavení spravedlnosti pro všechny, oproti němu ale Piráti konají kroky, které k tomu opravdu povedou. Bartoš mimo jiné řekl, že „je jednoduché si vypíchnout téma jako pan Šlachta“.

robert slachta

Zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

„Čtyři roky jsme ve Sněmovně, víme, jak funguje legislativní proces. Politika není o tom mít jen billboardy. Pan Šlachta má dobrý marketing, ale chtěl bych vidět konkrétní návrhy,“ dodal Ivan Bartoš. Do Šlachty si ale rýpl také samotný premiér Andrej Babiš. Ten řekl, že Přísaha má skvělou kampaň a navíc je Šlachta pohledný muž.

„Každý k té kritice používá něco jiného. Pan premiér občas používá cukr, ale potom i ten bič. Prohlašoval o nás, že kdo ví, kdo za tím hnutím stojí, a kdo ví, co bude dělat. Kope do nás úplně stejně jako ostatní,“ míní Šlachta. Dodal, že protikorupční téma umí jeho hnutí dobře uchopit, Piráti ale tvrdí opak.

Hnutí Přísaha se dere dopředu

Z posledních průzkumů je jasné, že hnutí Přísaha navyšuje svá procenta. Agentura Median přinesla jejich předvolební výsledek, který je lepší, než má například ČSSD nebo KSČM. Přísaha získala prozatím šest procent volebních hlasů. Některé výsledky jiných průzkumů ale uvádějí, že by Přísaha do Sněmovny kvůli chybějícím hlasům nedošla.

Šlachta byl dříve policistou, několik let působil jako zástupce generálního ředitele Celní správy České republiky. Hnutí Přísaha založil z důvodu, že chce spravedlivé Česko, aby pro každého platil stejný metr. Není spokojený s tím, jak se Česku vede, a chce to změnit hlavně ve školství a zdravotnictví.

V sobotu 10. července jste se k němu a jeho hnutí mohli připojit na akci Na Sněžku s Přísahou. Trasa byla dlouhá asi 18 km a s Robertem Šlachtou jste si mohli popovídat nejen o jeho volebním programu. Do hnutí se mohou dobrovolníci také přidávat, pomáhat s kampaní a propagací. Akce na Sněžce nebyla jediná, kterou Šlachta plánuje.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Raina TomanováSouvisející články