Současná vláda je nejhorší od Nečase, uvádí průzkum. Byla by ale jiná lepší? ptá se veřejnost

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petr Fiala
Zdroj: Profimedia

Vláda Petra Fialy je lidmi hodnocená jako nejhorší od dob Petra Nečase a hodnocení z roku 2013. Současný kabinet občané kritizují za jeho činnost, ale také za složení. Vyplývá to z průzkumu CVVM, který zároveň uvádí, že nejméně ze všeho vadí lidem premiér.

„Jak ukazují výsledky výzkumu ve vztahu k vládě Petra Fialy ve všech zkoumaných aspektech převažuje nespokojenost nad spokojeností. Relativně nejmenší převis nespokojenosti se objevuje u programu vlády, který je spolu s osobou premiéra a komunikací vlády s veřejností hodnocený poněkud méně příkře,“ uvádí tisková zpráva.

Naopak velmi přísní ale lidé ke kabinetu byli v otázkách jeho činnosti a personálního složení. S činností vlády je nespokojeno celkem 69 % osob, se složením pak 71 %.

V porovnání s rokem 2021 je na tom vláda hůř

Podobný průzkum probíhal už v roce 2021, kdy na tom vláda Petra Fialy zase tak špatně nebyla.

„Vzhledem k vyššímu podílu nespokojených je stávající hodnocení Fialovy vlády horší i než hodnocení vlády Bohuslava Sobotky z února 2017, i když zde se objevovaly podobně nízké podíly spokojených. Lze tak konstatovat, že aktuální hodnocení Fialovy vlády je nejhorší od roku 2014,“ píše CVVM.

Server Novinky pak připomíná, že stejně jako před dvěma lety i nyní jsou mladší lidé s vládou spokojenější.

„Nesouhlasím s výsledky!!! Za mě nejlepší vláda od roku 2014. Ano, komunikace stojí za prd. Neumějí nepopulární kroky lépe vysvětlit, ale to je tak vše. Zvládnutá migrační krize, energetická krize, předsednictví EU, kdo chce, pracuje, podpora sociálně slabých atd.,“ uvádí na twitteru například uživatel Horkáč a další uživatelé s ním dle svých odpovědí souhlasí.

Člověk si nevybere

Internet však zaplňují spíše souhlasné komentáře, podle kterých je skutečně současná vláda velmi špatná. „Od roku 2014? Nemá to být od 1948?“ píše na facebooku pan Zdeněk.

„Je to jediná vláda, která ignoruje hlas vlastního lidu a ještě se diví tomu, že lidé proti ní demonstrují. Prosazuje vše jen ve vlastním zájmu,“ píše paní Daniela.

Několik lidí se ale pak ptá, zda by jiná vláda byla ve skutečnosti lepší.

„Upřímně, v naší politice, je tam někdo o poznání lepší? Ve chvíli, kdy každý volá po změně, by měl někdo přijít, kdo řekne, jak tu změnu realisticky provést. Protože ve chvíli, kdy se změní vláda, to reálně prostě lepší nebude, jen tam bude někdo jiný,“ uvažuje uživatel Jan.

Tato slova na twitteru doplňuje Pepa, který napsal: „De facto si člověk nevybere. Lidi nadávají na všechno, na minulou vládu, na současnou a budou i na budoucí. Zajímal by mě průzkum normálních lidí s vlastním nevmanipulovaným názorem, co vlastně chtějí, fakt že jo.“

Zdroj: CVVM, Novinky, Twitter, Facebook

Autor: Shani MaiováSouvisející články