Soud se bude opět zabývat brutálním napadením na koupališti v Dubí. Pominul i rasovou motivaci, věří státní zástupkyně

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Krajsky soud Usti nad Labem
Zdroj: MARTIN ADAMEC / MAFRA / Profimedia

Krajský soud v Ústí nad Labem se znovu zabývá případem ze srpna roku 2018. Tehdy byl na koupališti v Dubí napaden a brutálně zbit mladík, který skončil v nemocnici. V roce 2021 padly rozsudky pro celkem pět lidí, kteří se rvačky účastnili. Státní zástupkyně nicméně s rozhodnutím teplického soudu nesouhlasí. Případ tak bude znovu projednán.

7. srpna roku 2018 na koupališti v Dubí podle informací Litoměřického deníku došlo nejprve na slovní potyčku mezi dvěma ženami. Jedna z návštěvnic napomenula matku, jejíž dítě v brouzdališti údajně topilo jiné.

Matka dítěte Žaneta Dunková se na ženu za její slovní obvinění vrhla. V tu chvíli se mladík David Michajlak pokusil od sebe obě ženy roztrhnout. Dunková ho začala bít a následně se k ní přidalo pět mužů. Po jejich napadení skončil Michajlak v nemocnici.

Potrestal je teplický soud

Server Novinky v roce 2021 informoval, že teplický soud potrestal celkem pět z šesti útočníků. Jiřímu Demeterovi a Romanu Dunkovi uložil roční vězení s ostrahou. Další účastníci konfliktu, obžalovaní Michal Dunka a Radek Čonka, dostali podmínku na dva roky.

Samotná Žaneta Dunková, která podle všeho konflikt vyvolala, dostala podmínku na 18 měsíců za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování a peněžitý trest.

„Rozhodování soudu nebylo jednoduché. K dispozici měl jen velmi málo objektivních důkazů. Záleželo především na výpovědích svědků a obžalovaných,“ uvedl tehdy předseda senátu Stanislav Řehola. Jediná Dunková podle jeho slov projevila nad svým jednáním lítost.

Státní zástupkyně nesouhlasí

Napadený tehdy skončil v nemocnici s polámanými žebry i vyraženými zuby, připomíná brutalitu činu CNN Prima NEWS. Ačkoli soud rozdal tresty, státní zástupkyně Kateřina Veselá s nimi nesouhlasí. Nelíbí se jí například to, že byl jeden z obžalovaných zproštěn viny.

„Důvodem byla chybná právní kvalifikace, pominutí rasové motivace a zproštění viny konkrétních obžalovaných za situace, kdy mám za to, že jejich vina byla prokázána,“ uvedla Veselá. Tři ze šestice obžalovaných, kteří dorazili v pondělí k soudu, svou vinu stále odmítají.

„Už je to moc dlouhé. Státní zástupkyně je úplně vedle. My chceme spravedlnost. Nikoho jsem nezmlátil. Pánbůh je nade mnou,“ prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS obžalovaný Roman Dunka.

Že nikoho nezbil, tvrdí také Radek Čonka, který podle svých slov v inkriminovanou dobu jedl párek a popíjel pivo. Případem se tak opět po pěti letech zabývá soud. Tentokrát jde o krajský soud v Liberci.

Zdroj: Litoměřický deník, Novinky

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články