Štědrý den se blíží a s ním i otázka, jak jej strávit. Praha přináší obyvatelům velkou nabídku možností

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Vanocni Praha
Zdroj: Sven Hansche / Shutterstock.com

Štědrý den se nezadržitelně blíží, a pokud doma nemáte zaběhnutou tradici, tak již možná řešíte, jak jej strávíte. Především hlavní město Praha nabízí spoustu možností, jak strávit den mimo teplo domova. Přinášíme vám přehled několika vybraných akcí.

V rámci hlavního města budou mít obyvatelé budou například možnost nakrmit zvířata v ZOO, prohlédnout si výstavu betlémů, zasportovat si či si jen tak užít svařák na vánočním trhu.

Vánoce v zoo či botanické zahradě

Že vás to ani nenapadlo? Tak zbystřete, protože nabídka je to více než lákavá. Pražská zoo totiž chystá na Štědrý den speciální program, který navíc odlehčí vaší peněžence. Děti do 15 let budou mít totiž vstup za symbolickou 1 Kč.

Návštěvníci tento den mohou přinést zvířatům jablka, mrkev či oříšky a dostanou za to drobnou pozornost.

Program si zoo připravila na celé svátky, takže pokud nechcete trávit v zahradě Štědrý den, můžete vyrazit v další dny.

Botanická zahrada v Troji si pak pro návštěvníky připravila expozici svých rostlin, kterou si budete moci v sobotu prohlédnout od 9 do 14 hodin.

Výstava Betlémů

Mezi tradiční akce konané na Štědrý den patří také výstava betlémů. Tu najdou Pražané na adrese Parléřova 2 na Praze 6 v budově Gymnázia Jana Keplera. Na Štědrý den bude otevřeno od 10 do 15 hodin.

Vánoce u významných památek

Na Štědrý den můžete vyrazit i na významná pražská místa, jakými jsou Pražský hrad nebo Vyšehrad. Na Hradě můžete navštívit třeba vánoční trhy, a to od 9 do 17 hodin.

Vyšehrad tradičně otevře v době od 10 do 16 hodin baziliku sv. Petra a Pavla a návštěvníci si budou mít možnost odnést betlémské světlo.

Také budou otevřeny památky spravované městskou organizací Prague City Tourism, a to od 10:00 do 15:00. Pro ČTK to potvrdila mluvčí organizace Klára Janderová. Jedná se o interiéry Staroměstské radnice, Prašné brány, Staroměstské či Malostranské mostecké věže.

Aktivní vánoční svátky

Pokud raději trávíte dny aktivně, tak i na Vánoce si můžete zasportovat. Navštívit můžete například veřejná kluziště. A zahálet nebudete muset ani během vánočních svátků. Praha si opět připravila oblíbenou akci Týden sportu zdarma.

„I letos Praha připravila všem sportovním nadšencům malý vánoční dárek v podobě týdenního sportování ve všemožných sportovištích zcela zdarma. Tato Pražany oblíbená akce je ideální příležitostí, jak si vyzkoušet nějaký nový sport, udělat něco pro své zdraví a dostat se zpět do formy po vánočním hodování,“ uvedl pro server Praha.eu radní hl. m. Prahy pro oblast školství a sportu Vít Šimral.

Přehled sportovišť, která se návštěvníkům otevřou od 25. do 31. prosince zdarma, najdete na stránkách Praha Sportovní.

A pokud si raději jen popovídáte s přáteli u dobrého svařáku, tak zavítejte na městské vánoční trhy a nasajte vánoční atmosféru právě zde.

Zdroj: Zoo Praha, Betlémy, ČTK, Praha.eu, Praha Sportovní, Kudy z nudy, Přehledně24

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články