Syn Libuše Šafránkové dal najevo, jak moc svou matku miloval. Ani vy se neubráníte slzám

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
libuse safrankova pohreb
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Smrt Libuše Šafránkové, kterou proslavila především role Popelky v jedné z nejznámějších českých pohádek Tři oříšky pro Popelku, zasáhla celý národ. Ve svých 68 letech nás opustila 9. června 2021. Tragická událost ihned obletěla média.

Podle všeho Libuše Šafránková dlouho bojovala s rakovinou. To ale před fanoušky tajila. Několik dní před smrtí nastoupila do nemocnice, kde podstoupila plánovanou operaci. Při ní přišla o pětinu plic.

Stala se tak velmi rizikovým pacientem například pro onemocnění covid-19. Bohužel den po operaci herečka v nemocnici zemřela. Její příbuzní se ke smrti příliš nevyjadřovali, je jasné jen to, že tak rychlý konec nikdo nečekal.

Poslední rozloučení

„Nikdo netušil, že už se domů nevrátí. Nikdo to nečekal. Vůbec nikdo z nás nebyl připraven, že by mohla takto náhle odejít. Když o tom ale teď tak přemýšlím, tak jsme na to připraveni být mohli,“ řekla v rozhovoru pro Blesk sestra Libuše Šafránkové.

V pátek odpoledne proběhlo poslední rozloučení s herečkou, která ovlivnila svou velkou rolí celý národ. Zádušní mše probíhala v kostele ve vesničce Šlapanice, odkud se pak lidé odebrali na místní hřbitov.

Ostatky Šafránkové byly uloženy do urny. V průvodu, který herečku na její poslední cestě doprovázel, bylo zhruba 800 lidí. Nechyběl ani nemocný vdovec Josef Abrhám, který cestu absolvoval na invalidním vozíku.

Tóny písně ho dojaly a rozplakaly

Cestou na hřbitov doprovázela celý průvod kapela, kterou kdysi dávno založil tatínek Libuše Šafránkové. Když byla urna ukládána na místo posledního odpočinku, spustila skladba z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Šlo o píseň, na kterou tehdy se svým princem Pavlem Trávníčkem Šafránková tančila na plese. Její syn Josef Abrhám mladší v tu chvíli propukl v pláč. Ukázal tak, jak moc svou matku miloval.

Libuši Šafránkovou kromě rodiny oplakalo mnoho lidí. Byla významnou osobou, která se podílela na utváření české kultury. Jen tak na ni nezapomeneme a každý rok si budeme na Vánoce v televizi připomínat, jaká velká herečka to byla.

Zdroj: Blesk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články