Teolog Ivo Mareš oznámil kandidaturu na prezidenta. Chce vyléčit náš impotentní stát

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
prazsky hrad
Zdroj: Shutterstock

Vystudovaný teolog a bývalý mluvčí Diakonie Ivo Mareš oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Novinář, který dokonce několik let řídil jednu z britských komunikačních firem, promluvil o svých důvodech a o svém cíli dnes pro média.

O kandidátech na prezidenta se poslední dobou hovoří hodně, volby v roce 2023 se přece jen blíží. Ivo Mareš sice není na veřejnosti příliš známý, jedná se ale o vzdělaného muže, který působil jako farář a zastupoval v médiích Diakonii, chce podle svých slov Českou republiku vyléčit.

Považuje ji za impotentní. Těmito slovy se podle iDNES ohání poměrně běžně a tvrdí, že ačkoli za sebou máme těžké časy, pravděpodobně přijdou ještě horší. On by se s tím ale podle svých slov dokázal poprat a Česko z problémů dostat. Především se chce zaměřit na finanční situaci státu.

Nemám podporu žádného mecenáše

Jak píše web E15, má Ivo Mareš nejvíce zkušeností v oblasti komunikace a PR, kterou by údajně podle sebe dokázal využít a České republice pomoci. Ta to totiž, jak sám říká, nejen potřebuje, ale hlavně zasluhuje. Dodal, že mnoho lidí slibuje, ale nemají na to politickou sílu.

On by na rozdíl od jiných své sliby naplnil. „Pracuji s těmi, kterým nedal nikdo hlas,“ řekl. Svou kampaň si prý financuje sám. „Žádný finanční strop zatím nemám, investice se bude odvíjet od zájmu voličů,“ řekl a dodal, že rozhodně nemá podporu žádného mecenáše.

V nevýhodě proti kandidujícím milionářům se ale necítí. Tvrdí, že český volič by měl dostat především pestrost, a pokud bude chytrý, peníze nebudou hrát roli. Jinak se ale o pomoc a podporu poprosit nebojí, jak ukázal i na své sociální síti, kde napsal: „Právě jsem oznámil svoji kandidaturu na úřad prezidenta republiky. Jak mne můžete podpořit, najdete na mých stránkách.“

Impotentní stát

V České republice vidí Mareš řadu nedostatků, na které je třeba se zaměřit. Česká republika má podle něj značné rezervy v sociální oblasti, v péči o seniory, podpoře neformálních pečujících, ve vzdělávání, v digitalizaci i v rozvoji dopravní infrastruktury.

Dalším velkým tématem, o kterém často mluví, je takzvaný impotentní stát. Ten se podle něho projevuje tím, že nedokáže rychle reagovat na nově vzniklé situace a navíc má problémy v komunikaci. Mareš má nicméně právě s komunikací s lidmi dlouholeté zkušenosti, což považuje za svou výhodu.

Po představení své kandidatury se chce prý Ivo Mareš vydat na cestu po regionech. Tam se plánuje potkávat s lidmi a osobně poznávat ty, kterým by rád jako hlava státu pomohl. Jak jeho kandidatura dopadne, se uvidí až začátkem roku 2023, kdy k volbám v Česku dojde.

Zdroj: Diakonie, Ivo Mareš, E15, Twitter, iDNES

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články