Tomáš Zdechovský se opřel do Harryho a Meghan. Tohle se mu na nich nelíbí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
tomas zdechovsky
Zdroj: Profimedia

Meghan Markleové a princi Harrymu byla udělena cena od organizace Population Matters (Na populaci záleží). Podle deníku Daily Mail údajně za to, že myslí na životní prostředí, co se týče počtu dětí. A některým to vadí i u nás.

Organizace Population Matters se prezentuje jako charitativní s důrazem na životní prostředí z pohledu regulace dětí na jednu rodinu. Chce tak dle zahraničních médií dokázat vytvořit populační udržitelnost. A právě za to byli vévoda s vévodkyní ze Sussexu oceněni. Mají totiž pouze 2 děti.

O něco hůře už na tom je Harryho bratr princ William, který má potomky už tři. Organizace tak označila Harryho a Meghan za „vzor pro ostatní“. „Princ Harry a Meghan, kteří se prezentují jako stoupenci progresivistických ideologií, obdrží ocenění v neděli 11. července u příležitosti Světového dne populace,“ reflektuje situaci echo24.

Někdo to vnímá jako problém i u nás

„Jistě, když jsme tak inteligentní, jak všichni jsme, nebo tak vyspělí, jak se předpokládá, že jsme, měli bychom být schopni zanechat po sobě něco lepšího pro další generace,“ řekl podle deníku Daily Mail princ v jednom ze svých rozhovorů pro média. Jenže jak se ukázalo, i u nás to některým vadí.

Na sociální Twitter se k tomu vyjádřil i politik Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL. „Děti jsou to nejlepší, co člověk v tomto světě může mít. Bez ohledu, jak občas zlobí,“ a dodal: A regulovat jejich počet na základě ochrany klimatu je ubohé, nesmyslné a hloupé. Podle mě už začalo některým zeleným a klimaaktistům regulérně hrabat.“

Cíl organizace je přitom jasný. „Menší rodina snižuje náš dopad na Zemi a dává všem našim dětem, jejich dětem a budoucím generacím lepší šanci na rozkvět na zdravé planetě. Chválíme vévodu a vévodkyni za toto osvícené rozhodnutí a za potvrzení toho, že menší rodina je také šťastná rodina.“

V Británii se rozjela silná reklama

Každý, kdo přitom dostane cenu od organizace Population Matters, zároveň obdrží i 500 liber, které věnuje organizaci, které sám bude chtít. Ve Velké Británii se tato společnost snaží docílit politiky dvou dětí. Například zastání má i u Bidenovi předsedkyně amerického Úřadu pro správu půdy

V zemi se rozjela i masová reklama. Na jedné je podle zahraničních médií billboard, který zachycuje obrázek batolete společně s tímto textem: „Najdete na této fotografii nebezpečí pro životní prostředí? Správně, je to to roztomilé dítě,“ tvrdí reklama.

„Američané se domnívají, že přelidnění je problémem pouze někde jinde na světě. Ale je to problém i u nás. Když se přelidňujeme, Země si toho všímá víc,“ dodává reklamní slogan s tím, že bychom se měli zastavit na dvou dětech, protože pro planetu je to to nejlepší, co můžete udělat.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články