Meghan opět promluvila, reputaci si ale nezlepšila. I tentokrát zvedla diváky ze židlí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
meghan
Zdroj: Profimedia

Těhotná manželka prince Harryho se po kontroverzním rozhovoru s Oprah Whinfrey poprvé objevila na veřejnosti. Místo toho, aby se pokusila vylepšit si pošramocenou reputaci, u mnoha diváků si ještě pohoršila. Tentokrát však nešlo o obsah jejích slov, ale o outfit a šperky.

Během koncertu Global Citizen VaxLive na podporu vakcinace proti koronavirovému onemocnění promluvil princ Harry i jeho choť. Předtočený proslov měl vyjádřit soucit s oběťmi pandemie a lidmi, kteří vlivem omezení přišli o úspory či podnikání. Tato slova však ostře kontrastovala s Meghaniným luxusním oblečením a doplňky.

Řeč o chudobě v doplňcích za statisíce

Video vévodkyně natočila v zahradách svého luxusního sídla v Montecitu. Zvolila červené květinové šaty a vkusné šperky a i v pokročilém stupni těhotenství vypadala půvabně. Její vizáž však byla v přímém rozporu se slovy, kterými se snažila povzbudit ženy poznamenané pandemií.

„Od začátku pandemie přišlo o práci 5,5 milionu žen, dalším 47 milionům hrozí chudoba,“ uvedla. Ve svém projevu zmínila i svoji nenarozenou dceru, která jí podle vlastních slov připomíná, kolika mladým dívkám ve světě je třeba pomoci.

„Můj manžel a já jsme nadšení, že brzy přivítáme dceru. Je to pocit radosti, který sdílíme s miliony dalších rodin po celém světě. Když na ni myslíme, myslíme na všechny ostatní rodiny po celém světě, kterým musí být poskytnuta pomoc a podpora, “ řekla Meghan ve videu.

Zahraniční média podotkla, že by se vévodkyně coby hlas charitativní akce měla chovat střídměji a nedávat na odiv svoje bohatství. Stejný názor sdílelo i velké množství rozhořčených sledujících na sociálních sítích.

Promarněná šance získat si přízeň veřejnosti

Šaty, které vévodkyně pro tuto příležitost zvolila, podle britského deníku The Daily Mail stály 1 200 liber (35,6 tisíc korun). Šaty doplnila hodinkami od Cartiera, které patřily princezně Dianě. Ta je dostala od svého otce k jedenadvacátým narozeninám. Jejich hodnota činila tehdy 17 800 liber (528 tisíc korun). Dnes je ale několikanásobně vyšší.

Její ruce zdobily i dva náramky, jeden za 5 tisíc liber (148 tisíc korun), druhý za 2 361 liber (70 tisíc korun). Na krku měla přívěsek symbolizující „ženskou sílu“. Ten vyjde na přibližně 102 liber (3 tisíce korun).

Královská rodina prošla v posledních měsících několika náročnými momenty. Vystoupení Meghan a Harryho v rozhovoru se světoznámou moderátorkou Oprah Wimfrey způsobilo značný poprask několika obviněními, například z rasismu v nejužší rodině. O několik týdnů později zemřel manžel britské královny princ Philip.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články