Tomio Okamura se snaží zastavit zdražování energií. Chce dostavět Temelín a Dukovany

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tomio okamura
Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Neustálé zdražování energií je v České republice v poslední době velkým problémem,, a je tedy jasné, že se to mnohým nelíbí. Dělat se s tím ale dá jen máloco. Tomio Okamura proti zdražování vystupuje velmi výrazně, jeho řešení je ale poměrně komplikované

Na svém facebookovém profilu se vyjádřil dnes k otázce elektřiny a plynu hned několikrát, a dokonce sdílel svůj projev ze sněmovny, kde přednesl své návrhy. Mnoho lidí si získal svým sdělením, že by chtěl konečně dostavit jadernou elektrárnu v Dukovanech.

S jeho příspěvky na facebooku souhlasí celá řada voličů a jeho slova jsou hojně podporována. Přesto ale není jasné, jak to celé dopadne. Dokončit totiž stavbu takového zařízení je velmi náročné a za současných okolností téměř nemožné.

Zastavme zdražování

Na facebooku sdílel Okamura příspěvek hlásající: „Postavme se proti zdražování energií a dostavme Temelín a Dukovany.“ K tomu pak do příspěvku lídr SPD připsal: „Požadujeme odstoupení od systému emisních povolenek (či aspoň zastropování jejich ceny), dostavbu Temelína a Dukovan a odstoupení od projektů Zelený úděl (Green Deal) a Farm to fork,“ napsal.

„Dále je nutné, aby ČEZ, kde má stát majoritu, garantoval nízké ceny energií. Také je nutné zastavit podporu takzvaným solárním baronům. Pokud se nebudeme bránit proti šílenství Bruselu, EU zničí naši ekonomiku a miliony českých občanů upadnou do chudoby!“ stojí sále v příspěvku.

Dlouhodobým řešením je podle Okamury vystoupení z Evropské unie. Následně bychom prý pak mohli budovat vlastní potravinové řetězce, energetickou bezpečnost a nezávislost.

Naprostý souhlas

Pod příspěvky Okamury se velmi často objevují nesouhlasy, tentokrát se ale zdá, že si přízeň svými návrhy získal. Jen málokdo totiž proti jeho slovům protestuje a sledující na jeho profilu spíše souhlasí se vším, co napsal. A potvrzují to vášnivými komentáři.

„100% souhlas. Jen jak to udělat, když ve sněmovně všichni kromě SPD hlasovali pro zelený úděl a další idiotiny EU,“ rozčiluje se jeden z fanoušků. Další dodává: „Ano. Za mě jádro je budoucnost a vždy bude. Nechápu tu zelenou demagogii. Blázni. Jsou to blázni.“

Ačkoli se zdá, že je Okamurova myšlenka velmi podporovaná, stále se najde celá řada odpůrců. Kromě toho je na realizaci vše velmi náročné. Kam tedy bude celá situace směřovat, se zatím s jistotou nedá říci. Okamura si každopádně stojí za svým a bude prý ještě v tomto ohledu bojovat.

Zdroj: Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články