Tragická smrt oblíbené cukrářky v Liberci. Střílel člen z rodiny olympijské sportovkyně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
strelna zbran
Zdroj: Profimedia

Tragická událost se odehrála v neděli odpoledne na zahradě jednoho z domů v Liberci. Byla zde zastřelena osmačtyřicetiletá majitelka oblíbené cukrárny. Podle dostupných informací ji legálně drženou zbraní zastřelil její třiapadesátiletý manžel, se kterým se žena plánovala rozvést. Ten následně obrátil zbraň proti sobě a později zemřel v nemocnici.

„Operační důstojník na místo události okamžitě vyslal několik policejních hlídek, mimo jiné také prvosledové jednotky, takzvaně AMOK, a psovody. Po příjezdu na místo jsme zajistili okolí místa činu a provedli nezbytné úkony související s bezpečností v bezprostředním okolí,“ uvedl mluvčí krajské policie Vojtěch Robovský.

Na místě střelby policisté našli dvě zraněné osoby, ženu se však nepodařilo oživit. „I přesto, že resuscitace trvala několik desítek minut, žena na místě zemřela. Její zranění nebylo slučitelné se životem,“ uvedl mluvčí Záchranné zdravotnické služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Její manžel zemřel téhož dne v liberecké nemocnici.

Obyvatelé Liberce truchlí nad smrtí oblíbené cukrářky

Událost se měla odehrát před očima ženiny matky, která byla v domě na návštěvě. Svědci uvedli, že žena sekala trávu, následně ji její muž zastřelil krátkou zbraní, poté ji obrátil proti sobě. „Je to ohromná tragédie,“ vyjádřil se k neštěstí soused rodiny.

Ženina smrt zasáhla mnoho místních lidí, podnik byl oblíbený a jeho majitelka podle vyjádření jejích zákazníků milá a ochotná. „Vážení zákazníci, z důvodu rodinné tragédie bude cukrárna až do odvolání uzavřena. Děkujeme za pochopení,“ stojí na facebookových stránkách oblíbené cukrárny.

Manžel zavražděné byl střeleckým nadšencem

Muž, který střelbou řešil manželské spory, se láskou ke zbraním netajil ani v minulosti. „K brokové střelbě jsem se dostal díky firemním závodům v Plzni. Zvládal jsem všechny disciplíny, jen v brokách jsem se z deseti ran netrefil ani jednou. To mě naštvalo. Tak jsem si řekl, že za rok přijedu vyhrát. Začal jsem trénovat a střílet s myslivci a chytlo mě to,“ uvedl v rozhovoru pro Sport.cz.

Tomuto sportu se posléze věnovali jeho dva synové i nevlastní dcera Libuše, která se v roce 2016 dokonce kvalifikovala na olympiádu v Rio de Janeiru. Vlivem zranění se sice umístila na předposledním místě, svému nevlastnímu otci, který byl zároveň jejím trenérem, však po soutěži děkovala.

Jedním z důvodů neshod mezi manželi měly být i finanční problémy. Ženin byznys prosperoval, mužovo podnikání ale údajně nikoliv. Podle informací v obchodním rejstříku byl jednatelem společnosti SPM Liberec, která vyrábí taktickou výstroj pro vojáky. Server iDnes.cz informoval, že produkty společnosti má ve výbavě i Armáda České republiky.

Před cukrárnou se po tragické události začaly objevovat květiny a svíčky, lidé projevovali lítost nad úmrtím oblíbené liberecké cukrářky i na sociálních sítích. Její facebookové stránky zasypaly dojemné vzkazy od přátel i věrných zákazníků.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články