Střelba na základní škole má za následek několik zraněných. Neuvěříte, kdo ji má na svědomí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
policejni paska
Zdroj: Big Joe/Shutterstock.com

K otřesnému incidentu došlo v americkém státě Idaho, na základní škole ve městě Rigby. Podle informací BBC dívka zranila nejen studenty, ale i zaměstnance školy. Případ už vyšetřuje policie.

Dívka přišla do třídy, vytáhla zbraň a začala střílet. Podařilo se jí zasáhnout dva spolužáky i jednoho pracovníka školy. Informaci potvrdily tamní úřady. Dívce, která střílela, je přitom pouhých 11 let. Více informací, vzhledem k věku dívky, policie neuveřejnila.

Dívku odzbrojila učitelka

Policie podala informaci, že se duchapřítomná učitelka postarala o to, že dívka nenapáchala více škod a ztrát na životech. Dokázala ji totiž rychle zpacifikovat a odzbrojit a pak počkala na příjezd policie. Dívka je nyní ve vazbě. Příčina útoku je zatím neznámá.

„Dívka vytáhla z batohu zbraň, vystřelila několik ran uvnitř škol, některé kulky letěly i ven,“ řekl šerif okresu Jefferson Steve Anderson. K tomu dodal, že dotyčná pochází z nedalekého města Idaho Falls. Případ vyšetřuje FBI a sociálka.

Agentuře Associated Press podal výpověď jeden ze studentů, dvanáctiletý Yandel Rodriguez: „Slyšel jsem hlasitý zvuk a pak se ozvaly další dva hlasité zvuky.“ Následně se měl ozvat křik a situaci šel zkontrolovat vyučující. Ten na místě střelby našel krev.

„Postřelení studenti jsou stále v nemocnici a jeden z nich nutně potřeboval operaci. Jeden ze studentů měl postřelené dvě končetiny. Zaměstnanec byl ošetřen pro zranění kulkou a poslán domů,“ stojí ve zprávě od ředitele Regionálního lékařského centra Dr. Michael Lemon

„S pomocí dalších základních škol jsme provedli simulované střelby, hromadné nehody, a tak byl na to náš systém připraven, jakmile něco takového nastalo,“ dodal. Tamní školy totiž s podobným scénářem často počítají. Zároveň řekl, že ačkoliv došlo k vážným zraněním, stále to dopadlo dobře.

Biden vnímá zbraně jako velký problém

Chad Martin, dozorce tamních škol, informoval širokou veřejnost o zavření škol následující den. „Dnes jsme zažili nejhorší noční můru, jakou školní čtvrť mohla zažít,“ řekl. „I když se na to neustále připravujeme, vlastně nikdy nejsme plně připraveni tomu čelit,“ dodal sklíčeně.

Americký prezident Joe Biden přitom nedávno promluvil o zbraních, u kterých by chtěl zpřísnit kontroly. Reagoval tak na zvýšený počet útoků mezi lidmi. Minulý měsíc takové útoky Biden popsal jako „mezinárodní rozpaky“.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články