Tvrdá slova Tomia Okamury: Kvůli migrantům se pustil ostře do Babiše a vyvolal bouřlivou diskuzi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tomio okamura
Zdroj: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia'

Blíží se volby, a je tak jasné, že se politické strany snaží zobrazit samy sebe v tom nejlepším světle. Na druhou stranu rýpnout si do protivníka také není úplně od věci. Tomio Okamura se na facebooku velmi ostře vymezil vůči Babišovi.

K fotografii Andreje Babiše přidal text: Premiér Babiš se sice fotí s Viktorem Orbánem a mluví o ochraně hranic… Přitom k nám přijal islámské afghánské imigranty a chová se stejně jako Piráti.“ Výsledné dílo pak sdílel Okamura na svém profilu.

Ve velmi krátkém čase se pod příspěvkem strhla doslova bitva komentářů a příspěvek se stal sdíleným po celém facebooku. Ne každý sice souhlasí s Okamurovým názorem, i tak ale za pouhou hodinu ovládla příspěvek divoká diskuse.

Dělá opak toho, co tvrdí

„Premiér Andrej Babiš (ANO) navštívil protiimigrační plot v Maďarsku. S maďarským premiérem Viktorem Orbánem přitom společně kritizovali politiku EU v otázkách ochrany tzv. schengenského prostoru s tím, že ochrana EU by měla vzniknout nikoli v Maďarsku, ale na jižní hranici Evropy,“ napsal Okamura k příspěvku.

„Je potřeba zdůraznit, že to bylo hnutí SPD, které přišlo s tímto tématem jako první. Všechny ostatní parlamentní strany (kromě SPD), včetně premiéra Andreje Babiše, například souhlasily s tím, aby k nám před měsícem přiletělo prvních 169 islámských afghánských imigrantů, a další jsou na cestě,“ dodal.

Podle Okamury dělá Babiš přesný opak toho, co tvrdí. Ačkoli prý říká, že bojuje proti diktátu a Bruselu, ve skutečnosti podporuje stejné věci jako Piráti. Ve svém dlouhém a rozsáhlém příspěvku napsal ještě několik dalších tvrdých vět proti Babišovi.

Rozpolcené názory

Mnoho komentářů pod příspěvkem se shoduje na tom, že Babiš se přetvařuje a že není vhodné mu věřit. Na druhou stranu se našla celá řada těch, kteří se ho zastávají a naopak tvrdí, že Okamura je ten špatný. Autor příspěvku tak poštval celou řadu lidí i sám proti sobě.

V neposlední řadě jsou tu názory toho typu, že jak Babiš, tak Okamura jsou pro českou politiku zlo, a ani jeden z nich si proto nezaslouží být zvolen do Sněmovny. Jak to nakonec dopadne, to se uvidí až po volbách.

Čím více se volby blíží, tím více se strany snaží bojovat a ukázat, kdo by měl zvítězit. Trochu nečistě ale zároveň vytahují špatnosti na své soupeře, a souboje politických názorů tak budou v médiích nejspíš ještě nějaký čas na prvním místě.

Zdroj: Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články