V Českém Krumlově vodáci odemknou Vltavu. Vodácká sezona tak může začít

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
cesky krumlov
Zdroj: Profimedia

Tradiční odemykání Vltavy se po dvouleté odmlce vrací a je určené pro širokou veřejnost. V sobotu 16. dubna se bude v Českém Krumlově konat slavnostní odemčení vody za přítomnosti vodníka Pivoňky a jeho paní.

Spolek iVltava, který odemykání každoročně pořádá, letos konečně uspořádá veřejnou akci. Poslední dva roky z důvodu pandemie koronaviru nesměli totiž pořádat odemykání za přítomnosti široké veřejnosti a museli Vltavu odemknout v komorním počtu.

Tradiční akce

Trasa splouvání je stejná jako v době předcovidové, pluje se z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Na 12 kilometrů dlouhou trasu se můžete vydat na kanoi, kajaku, raftu, SUPu nebo na dalších plavidlech dle libosti.

Celá akce startuje v 10 hodin v Kempu Krumlov a zde jako již tradičně bude nachystáno občerstvení a k dobré náladě přispějí i muzikanti. Okolo 11 hodin vodník se svou paní slavnostně otočí klíčem od řeky, a odemknou ji tak pro všechen vodní národ. Následovat bude křest nováčků a nejpozději před polednem se vodáci vydají na cestu.

Dle předpovědí se však má v sobotu opět výrazně ochladit. Vodáci se tak budou muset na řeku přiobléct.

Vlastní loď není podmínkou

V kempech ve Zlaté koruně bude také připraveno pohoštění a zábava. Pokud nemáte vlastní loď, nevadí. Lodě nebo další plavidla si můžete půjčit v několika spřátelených půjčovnách, které se na odemykání Vltavy podílejí.

Těšit se můžete i na oblíbené tradiční zastávky na občerstvení, kde bude možné si opéct špekáčky a u ohně si zazpívat.

Máme chalupu kousek od Krumlova, tak se určitě na zahájení pojedeme podívat. Jezdíme tam tradičně a letos se těšíme, když jsme dva roky museli vynechat, přiznala pro Přehledně24 paní Mirka, jež má chalupu v Bohdalovicích.

Akce je vhodná pro děti i pro začátečníky. Více informací se dozvíte na facebookové události společnosti iVltava. Společnost dokonce nabízí i možnost ubytování v kempech ve Zlaté Koruně a dalších v okolí.

Zdroje: iVltava, Kudy z nudy, Facebook, Přehledně24

Autor: Žaneta BoučkováSouvisející články