Svátky přinesou aprílové počasí. Teploty klesnou až pod bod mrazu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi velikonoce
Zdroj: MICHAL SVÁČEK/ MAFRA / Profimedia

Velikonoční svátky přinesou počasí, které vás moc nepotěší. Jeden den se můžete těšit na jarní teploty, další den se počasí pokazí a teploty mohou přes den spadnout až o 10 a více stupňů.

Velikonoce budou ve znamení zhoršujícího se počasí. Oproti středečnímu nebo čtvrtečnímu dni budou teploty velmi nízké, přes noc se mohou dostat pod nulu. Řidiči by si měli dát na silnicích pozor, a to hlavně po ránu, protože se může tvořit náledí, uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Ve čtvrtek slunce, na Velký pátek prudké změny teplot

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, večer se mohou objevit dešťové přeháňky nebo vytrvalý déšť. Na některých místech mohou být i bouřky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 18 až 22 stupni, na horách bude kolem 12 stupňů, najdete předpověď na stránkách ČHMÚ.

Vanout bude mírný jižní vítr, který se bude měnit z jižního na severní. Tlaková tendence bude mít setrvalý stav. V noci ze čtvrtka na pátek bude přes republiku přecházet studená fronta, a očekávat tak můžete nízké teploty. V noci pak bude zataženo, objeví se déšť nebo přeháňky.

Teploty budou mezi 10 až 6 stupni, ráno může zesilovat vítr, který bude proměnlivý nebo severozápadní. V pátek bude proměnlivá oblačnost, na některých místech se objeví bouřky. Nejvyšší teploty budou mezi 15 až 20 stupni, na severu pouze 12.

Víkendové teploty budou nízké

Bílá sobota už ale přinese nejen zataženou oblohu, ale také nízké teploty. Na některých místech bude teplota dokonce o 15 stupňů nižší než v pátek. Během několika hodin se můžete dočkat velmi proměnlivého počasí, budou se střídat přeháňky dešťové se sněhovými.

Vločky se ukážou na severu nebo severovýchodě Česka, a to i v nižších polohách. Sobotní večerní teploty se přesunou také do ranních hodin, protože se objeví mráz. Nejnižší teploty se v údolích mohou dostat až na mínus pět stupňů. V neděli se maximální teploty nedostanou nad 13 stupňů, uvedla Česká televize.

Stejného počasí se dočkáme i na Velikonoční pondělí. Na celém území se budou teploty pohybovat mezi 7 až 12 stupni. Na chození po venku s pomlázkou se tak mužská část populace musí vybavit teplejším oblečením.

Zdroj: ČHMÚ, ČT

Autor: Raina TomanováSouvisející články