Vak na mrtvoly byl vyměněn za symboly 17. listopadu. Kladné ohlasy přesto nepřinesl

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Rakusan Vit
Zdroj: FOTO: Jiří Koťátko / CNC / CNC / Profimedia

Budova ministerstva vnitra opět změnila svůj háv. Putin ve vaku na zemřelé byl vyměněn za plachtu se symboly, které mají uctít nadcházející 17. listopad. Ministr vnitra Vít Rakušan o tom informoval na sociálních sítích. Reakce na výměnu však příliš pozitivní nejsou.

Na budovu ministerstva vnitra na pražské Letné byla minulý měsíc nainstalována speciální plachta. Její přijetí veřejností lze označit za přinejmenším rozpačité. Mnohým lidem přišlo vyobrazení ruského prezidenta ve vaku na mrtvoly příliš. Informovali jsme o tom zde.

Obrázek srdce, české vlajky a „véčka“

Nyní došlo k jejímu odstranění. Místo ní ale byla rovnou vyvěšena plachta nová. Ta má odkázat k nadcházejícímu státnímu svátku, který bude 17. listopadu. Je na ní vyobrazeno srdce, česká vlajka a emotikon prstů ukazující „V“, tedy symbol vítězství.

Ministr vnitra Vít Rakušan o nové výzdobě budovy ministerstva vnitra informoval na svém twitterovém účtu a na svém facebooku.

„17. listopad je výzvou, apelem a pobídkou k promýšlení naší současnosti. Nutí nás se tázat, jak jsme naložili s hodnotami, ideály a myšlenkami, k nimž se odkazuje. Zda je máme nadále na zřeteli. A co všechno můžeme učinit, aby v naší zemi přetrvaly,“ uvedl Rakušan na svých sociálních sítích.

Plachty financoval spolek

Výrobu této plachty, stejně jako té předchozí, zafinancoval podle webu Seznam Zprávy spolek Dekomunizace. Instalace, které stály 70 tisíc, prozatím zaplatilo samo ministerstvo. Předpokládá ale, že se mu peníze opět vrátí zpátky.

„Druhou z vyvěšených plachet plánujeme po sundání vydražit a tím náklady na instalaci zaplatit. Každopádně dosáhneme stavu, kdy náklady pro stát budou nulové,“ vysvětlil Rakušan pro Seznam Zprávy.

Lidi kritizují cenu i samotného Rakušana

Právě otázka na cenu plachty byla pod příspěvkem na twitteru ta vůbec nejfrekventovanější. „Dalších 75.000 vyhozených z našich peněz,“ napsal jeden z uživatelů. „A to platíte Vy? Nebo vnitro?“ ptal se další diskutující. „Kdybyste radši peníze investoval do zchátralé budovy ministerstva,“ uvedl další.

Ani na facebooku diskutující plachtu příliš neocenili. Podle jejich reakcí jim nevadí ani její nová podoba, ale spíše osoba samotného ministra. Nechyběly ani narážky na podle nich zbytečně vynaložené finance.

„Vy byste měl hlavně odstoupit, Vy nemáte právo mluvit o svobodě a demokracii,“ myslí si uživatelka Michaela. „Víte Rakušane, už konečně odejděte, máte z ostudy kabát, jestli vůbec víte, co to ostuda je,“ napsala Monika. „Váš dlouhý příspěvek lidem vysoké zálohy na energie nezaplatí,“ uvedla další diskutující.

Zdroj: Seznam Zprávy, Facebook, Twitter, Přehledně24

Autor: Markéta MladáSouvisející články