Ve Vítkovicích explodovalo autovrakoviště. Požár se nedařilo dát pod kontrolu

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Pozar
Zdroj: Shutterstock.com

Hasiči od rána likvidují požár autovrakoviště v ostravských Vítkovicích. Tomu předcházela velká exploze. Podle dosavadních informací není nikdo vážně zraněný, na místě jsou ale i záchranáři  policisté.

Policie ČR již na twitteru vyzvala obyvatele přilehlých budov, aby ve svých domácnostech neotevírali okna. Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) pak uvedl, že občanům bylo vydáno doporučení vůbec nevycházet. Na místě i nadále probíhá hašení a odstraňování následků havárie.

Exploze vrakoviště

Areál společnosti SPV Recycling CZ u Místecké ulice explodoval dnes nad ránem. Nadále tu však hoří a s hašením musely pomoct i dva vrtulníky.

„Požár v současné době ještě nemáme zcela pod kontrolou, síly a prostředky však již dostačují,“ uvedl o půl druhé odpoledne podle Moravskoslezského deníku mluvčí HZS MSK Jakub Kozák.

Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň požárního poplachu a podle Kozáka na místo vyjelo celkem 34 hasičských jednotek. Na místě pomáhají i záchranáři či policisté. Podle iRozhlasu byl u exploze pouze jeden zraněný, který byl však na místě ošetřen.

Při jednom z největších požárů v Moravskoslezském kraji vůbec se do vzduchu vznesl obří dým viditelný i několik kilometrů daleko. Ten okolo jedenácté hodiny z oblohy zmizel.

Příčina v šetření

Podle policie nebyla nutná evakuace, vyzvala ale občany, aby neotevírali okna, protože se v plamenech ocitlo na 1500 tun železného šrotu.

„Požár není zcela bezpečný. Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy,“ řekl agentuře ČTK starosta ostravské části Vítkovice Richard Čermák.

V současné chvíli není příčina vzniku havárie jistá. „Jakmile to okolnosti dovolí, bude v součinnosti s hasiči provedeno ohledání místa činu,“ uvedla policie na twitteru. Stejně tak budou teprve vyčísleny škody na majetku.

Autor: Petr HejčlSouvisející články