Věrnost podle horoskopu: Víme, jaké znamení je nejstabilnější a od koho dát ruce pryč. Jak jste na tom vy?

od Nikola Jaroschová
4 minuty čtení
Vernost horoskop
Zdroj: Shutterstock

Závazky a stabilita versus svoboda a nestálost. Dva protipóly, které nejvíce ovlivňují lidské vztahy. Na každé znamení horoskopu působí jinak. Kdo je nejvíce přelétavý a nevydrží na jednom místě a kdo je zase pevně zakořeněný a v partnerství se na něj lze opravdu spolehnout?

BERAN

Berani si svobody cení velmi a často tak plují životem. Vztahy mají jen pro zábavu. Jsou ale také známí svými romantickými gesty a nečekanými sňatky. Když se zamilují, jdou do toho po hlavě, stůj co stůj.

Neváhají, nenechávají si pootevřená zadní vrátka, nic takového. Jejich impulzivnost funguje na obě strany. Když nikoho nemají, klidně jdou do vztahu na jednu noc. Když jsou zadaní, nevěra je pro ně sprosté slovo.

BÝK

Není stabilnější a loajálnější znamení, než je Býk. Špatně snášejí změny a hlavně nechápou, proč by měli cokoliv měnit, když to není nutné. Je pro ně vždycky jednodušší ty věci překousnout, než je měnit a vrhat se do něčeho nového.

Býci jsou zkrátka partneři na celý život, na vztahu jsou ochotni pracovat a vkládat do něj hromadu sil. Rodina je pro ně velmi důležitá a bez zázemí neumějí fungovat. Nevěra je pro ně nepředstavitelná.

BLÍŽENCI

Pro toto znamení je představa věčného závazku a vztahu až do smrti trochu děsivá a rozhodně se dobrovolně do ničeho takového neženou. Jako přirozeně nestálé znamení totiž ví, co od sebe čekat.

Kdyby se hrnuli do vážného vztahu moc brzo, je velmi možné, že vezmou do zaječích. Na druhou stranu jejich slovo platí. Jakmile se o nějakém vztahu začnou zmiňovat, myslí to vážně.

RAK

Pro Raky je stabilita a rodina nejdůležitější v jejich životě. Nevěru neuznávají a je pro ně naprosto neodpustitelná. Věří na lásku na celý život a do vztahu jdou vždycky s tím, že vydrží napořád. Když říkají „do smrti“, myslí to vážně a dovedou překousnout opravdu hodně, aby vztah zachránili a uchovali.

Vážné známosti mají od mládí, často si berou školní lásky a jejich partner se na ně může vždycky spolehnout. I proto odcházejí ze vztahů hodně zranění.

LEV

Pro Lvy je na vztahu nejdůležitější pozornost. Jakmile mají pocit, že ji nemají, znejistí. Pak mohou udělat nějakou hloupost, která by je mohla mrzet. Potřebují cítit partnerovu lásku, oddanost a city. Musejí vědět, že jsou u dotyčného na prvním místě, pak je všechno v pořádku a nemají potřebu někoho podvádět.

Velkou zkouškou pro ně bývá narození dítěte, protože pozornost se pak přesouvá jinam. Důležité je dávat jim najevo lásku a pak tu budou jen pro vás.

PANNY

Panny nerady opouštějí komfortní zónu. I proto ve vztazích spíše zůstávají, než aby je opouštěly, i když jim soužití s druhým nic moc nedává. Jsou ale čestné a loajální a nikdy by svého současného ani minulého partnera nepomluvily.

Slušnost mají vrozenou, stejně jako odtažitost a rezervovanost, která z nich čiší na první pohled. Patří mezi ty, kteří končí opuštění. Mají na partnera velké nároky, ale jsou ochotné dávat druhé šance.

VÁHY

Váhy jsou sice romantické duše, které touží po velké lásce, ale nepatří mezi stabilní znamení. Klidně mají i více vztahů najednou. Láska je pro ně důležitá, a když se do někoho zamilují, jdou za ním, i když ve vztahu už jsou.

Flirtování a milostné dobrodružství je baví a cítí se v nich jako ryba ve vodě. Pokud se ale opravdu zamilují, nic s nimi nepohne a pro dotyčného tu budou navždy. Záleží na tom, jak velká láska to je.

ŠTÍR

Štíři se většinou usazují v druhé polovině života. Jsou vášniví a citově založení, ale nemusí to být znát na první dobrou. Často podléhají přitažlivosti a síle okamžiku, protože jsou trochu sobci, ale rozhodně nepatří mezi nejvěrnější partnery.

Svému partnerovi dávají všechno, ale jen na omezenou dobu. Vztah s nimi nikdy není nudný, ale je krátký. V pozdějším věku dokážou partnera ocenit a dávají přednost stabilnímu vztahu.

STŘELEC

Střelci berou život hodně na pohodu, ale loajalita a věrnost je pro ně opravdu důležitá. Přátelství je pro ně jeden z nejdůležitějších citů a láska spadá do stejné kategorie. I když s partnerem nevydrží navěky, zpravidla zůstávají přáteli a běžně se stýkají a vycházejí spolu.

Střelci druhé nikdy neomezují, nestavějí nepřekročitelné hranice, ale důležité lidi si odejít nenechají. Je na ně spoleh, ve vztahu jsou upřímní a čestní. Když láska vyprchá, raději vztah ukončí.

KOZOROH

Kozorozi rozhodně nepatří mezi přelétavá znamení. Nejde o to, že by nevěřili na osudovou lásku a spojení dvou duší, ale jsou realisté. Vědí, že žádný vztah není bez chybičky a že se na něm musí pracovat. Kromě toho se druhým těžko otvírají, proto je pro ně hledání partnera hodně náročné.

Že by měli do své intimní zóny pustit někoho nového? Ani omylem. Vzrušení a nadšení z něčeho neznámého jim nic neříká, raději se drží toho, co je jim blízké. City nedávají příliš najevo, je na ně spolehnutí.

VODNÁŘ

Vodnáři jsou přelétavé a svobodomyslné bytosti a málokdy zůstávají ve vztahu navěky. Nejsou na to stavění. Nedělají to proto, aby druhému ublížili, ale koncept dlouhodobého vztahu, kdy si dva jedinci přestanou rozumět, jim nic neříká.

Vztahy mají být zábava, dobrodružství a vzrušení. Pokud tyto ingredience vyprchají, mizí s nimi i Vodnáři. Ve svobodě se nechtějí omezovat, a když se rozhodnou, nepohnete s nimi.

RYBY

Empatické Ryby nikdy nikoho nepodvedou, protože by se utopily v záplavě výčitek. Čistý štít je pro ně zásadní, neumějí žít ve lži. Kromě toho je pro ně hodně důležitý domov a bezpečný přístav.

Nesnáší rozchody a konfrontace s tím spojené. Necítí potřebu měnit partnery podle rozmaru. Když do vztahu jdou, tak naplno a se vším všudy. Jedině tak to má smysl.

Zdroj: Astrology.com

Autor: Dagmar ŠkádliváSouvisející články