Veronika Kašáková učinila zdrcující zpověď. Dozvíme se, v čem lhala

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
kasakova Veronika
Zdroj: Profimedia

Modelka a finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková vydává už v pořadí druhou knihu. Tentokrát v ní hovoří o svých úspěších, ale i pádech, které si během života prožila. Její start do života nebyl zrovna jednoduchý, pochází totiž z dětského domova. Když si konečně vybudovala zázemí, o kterém snila, přišla obrovská rána.

Krásná jednatřicetiletá modelka pochází z malé obce Vysoká Pec u Chomutova. Ona i její bratr byli ve čtyřech letech umístěni do dětského domova. Jejich matka byla totiž drogově závislá.

Veronika se po základní škole vrhla na studium. Na mostecké střední pedagogické škole vystudovala obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Nějaký čas pracovala v mateřské školce a v bance.

Z první Miss byla vyloučena

Už od mládí se toužila stát modelkou. Své štěstí zkusila poprvé už v roce 2007, kdy se přihlásila na Miss Junior České republiky. Tam do ní organizátoři vkládali velké naděje. Všechny si získala příjemným a sympatickým vystupováním. Ze soutěže byla ale nakonec vyloučena.

A to kvůli tetování nad pravým tříslem. To se údajně neslučovalo s filozofií soutěže, která preferuje dívky nijak neupravené a přirozeně krásné. Veroniku to naštěstí neodradilo a v pětadvaceti letech se přihlásila do soutěže Česká Miss 2014, kde se dostala až do finále.

profimedia

Zdroj: Profimedia

Vydala první knihu

Tento úspěch rozjel její následnou kariéru. Začala se živit jako modelka a cestovala po celém světě. O rok později vydala svou první knihu — Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola, ve které se nebála popsat své velmi komplikované dětství.

Dívce se konečně začalo dařit. Měla práci, která ji bavila a našla si životního partnera, kterému letos v únoru porodila syna Matyáše. Ačkoliv se ze začátku zdálo vše v pořádku, zanedlouho čekal novopečené rodiče obrovský šok.

Neléčitelná nemoc

Miminku lékaři diagnostikovali velmi vzácné onemocnění metabolismu. Fenylketonurie je nemoc, kdy játra nedokážou produkovat jeden z enzymů, který pomáhá štěpit aminokyseliny. Pacienti s touto nemocí nesmí téměř žádné bílkoviny, protože si s nimi jejich tělo nedokáže poradit.

Veronika se ze svého těžkého osudu opět pokusila vypsat. V těchto dnech přichází na pulty knihkupectví kniha Lhala jsem, kde popisuje, jak se se zdrcující ránou osudu vyrovnává.

Druhá kniha jako terapie

„Vše, co se ti kdy stalo, mělo svůj důvod. A jakmile ten důvod poznáš, osvobodíš sebe i ostatní. Dokážeš v životě najít tolik radosti, že se tvoje srdce otevře dokořán, aby pojmulo a objalo celý svět. Nikdo tě nezachrání. Zachráníš se sama,“ stojí v úvodu její knihy.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Veronika Kašáková (@veronikakasakova)

Kniha má být stejně jako ta předchozí až neuvěřitelně upřímnou zpovědí. „Děkuji @veronikakasakova za upřímnost, otevřenost a lásku, kterou jste do knížky promítla. Už teď vím, že se ke knížce budu ráda a často vracet,“ píše například jedna z čtenářek na Instagramu.

Pomáhá mladým

Mladá modelka je také zakladatelkou velmi úspěšného Nadačního fondu Veroniky Kašákové. Jeho cílem je podpořit mladé lidi z dětského domova při startu do života. Za tuto práci dostala Veronika Cenu hejtmana Ústeckého kraje, a to hned dvakrát.

Naposledy její nadaci podpořily Nikol Leitgeb, Veronika Arichteva a Martina Pártlová, známé jako 3v1. Výdělek z jejich každoročního charitativního bazaru šel právě této nadaci. Vybráno bylo více jak půl milionu korun.

Zdroj: Idnes.cz, Instagram, Super.cz, Wikipedia

Autor: Markéta MladáSouvisející články