Vila největšího českého mafiána je opět na prodej. Zájemce potřebuje směšnou částku k její koupi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
radovan krejcir
Zdroj: Profimedia

Radovan Krejčíř je jméno, které si každý spojí s jedním z největších známých českých mafiánů. Kdysi vlivný podnikatel si dnes odpykává trest za mřížemi v Jihoafrické republice, kde sedí za únos, pokus o vraždu a obchod s drogami. A jeho největší chlouba, vila s pořizovací cenou přes 400 milionů korun, je opět v prodeji za směšnou částku právě oproti pořizovací ceně.

Před rokem byla vila nabízena za 28 milionů. Jenomže kvůli kriminální minulosti jejího majitele o ni není zájem, ačkoli je cena proti tomu, co dům i s pozemkem nabízí, značně nízká. Letos tak byl objekt nabídnut za 21 milionů korun a dražba by měla odstartovat letos v listopadu.

V roce 2019 navíc vilu značně poškodil požár a hasiči bojovali s ohněm dlouhé hodiny, než se jim podařilo plameny zkrotit. Nicméně i přes devastující škody je dnes vila ve velmi dobrém stavu a zájem o ni je nízký pravděpodobně skutečně především kvůli tomu, komu původně patřila.

2000 čtverečních metrů

Vila v Černošicích bývala pravděpodobně největší chloubou Radovana Krejčíře. A není se čemu divit. Objekt má totiž rozlohu přes 2000 metrů čtverečních. Na jeho výstavbu navíc byly použity především drahé kovy a kameny, které ve výsledku vedly k pořizovací ceně 400 milionů korun.

U vily bylo postaveno také akvárium se žraloky, které zde Krejčíř choval jako mazlíčky, několik hřišť včetně squashového, tenisového a basketbalového. Kromě několika krytých bazénů byl ve vile postaven i jeden speciální bazén pro psy.

Během patnácti let, které tráví Krejčíř za mřížemi, je vila opředena exekucemi, a stala se proto předmětem pro dražby. První cena začínala na 48 milionech korun, ale nikdo o ni neměl zájem, a proto je dodnes její cena stále snižována. Za kolik se nakonec prodá, není jasné.

Manželka se pokusila prodej bojkotovat

Manželka Radovana Krejčíře se snaží už dlouhé roky dražbu vily zastavit. Pokusila se o to i letos, kdy zažádala o její přepsání na stát. Ale neuspěla, a listopadová dražba tak pravděpodobně proběhne bez komplikací.

„Podle sdělení dotyčného soudního exekutora byla dražba odročena, neboť paní Krejčířová se pokusila předmětnou nemovitost opustit a převést ji na stát. Ovšem činila tak v době, kdy měla zakázáno nakládat s tímto majetkem. Z těchto důvodů byl návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitosti zamítnut,“ oznámila médiím mluvčí Exekutorské komory Lenka Desatová.

Za pár týdnů se tak ukáže, zda bude cena 21 milionů korun pro potenciální kupce lákadlem, nebo zda bude vila opět čekat, až se její cena sníží. Za kolik se nakonec prodá, jisté sice není, odborníci ale tipují, že letos by to vyjít už mělo.

Zdroj: sip.denik.cz, ČTK

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články