Vít Rakušan čelí agresivním útokům na svou osobu. Lidé mu přejí smrt a útočí i na jeho děti

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
vit rakusan
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Kandidát na ministra vnitra Vít Rakušan čelí útokům na svou osobu a rodinu. Nejen že proti němu byla sepsána petice a bylo na něj podáno trestní oznámení, lidé se vůči němu ohrazují i na internetu, zejména na sociálních sítích.

Sám Rakušan zveřejnil na svém twitteru příspěvek, v němž se snaží vysvětlit, proč podobné útoky na politiky poslední dobou nabírají na intenzitě.

Útočila žena, která má sama děti

Problém podle něj tkví v tom, že občané neberou politiky jako běžné lidi. Vysvětluje si tak například to, že jedna žena jej nazvala zrůdou a útočí i na jeho děti. Důvod? Očkování.

„Napíchej si svoje děti tím svinstvem, ať zhebnou stejně jako ty, a takový zrůdy ať se přestanou množit…“ Tohle mi napsala dáma, která má podle profilu na facebooku sama děti. Jistě je má ráda a já jí moc přeji, aby o nich nikdy nemusela číst takové hnusy,“ okomentoval Rakušan nenávistná slova.

Kromě toho, že se má Rakušan stát ministrem vnitra, což je vysoká politická funkce a obrovská zodpovědnost, vidí problém také v tom, že ministrování samo o sobě vyvolává nějaké emoce.

„Odosobňuje vás to. Stáváte se identickým s tou funkcí jako takovou. Ti, kdo píší, už vás přestanou vnímat jako tátu, syna, manžela, kluka z Kolína se spoustou kamarádů. Nejste sami sebou. Jste úřadem, institucí. A tam se předpokládá, že nemáte emoce,“ myslí si Rakušan.

Bylo na něj podáno trestní oznámení

Jak zdůrazňuje iDnes.cz, Rakušan se znelíbil mnoha lidem i svými výroky ohledně postihování lidí, kteří nedodržují opatření. Na základě toho vznikla petice, jejíž zveřejnění má na svědomí Jiří Janeček ve spolupráci se spolkem Otevřeme Česko – Chcípl PES.

„Trochu zaniklo zdůvodnění té věty. Já totiž nechci, aby muselo dojít k jakémukoliv zpřísnění, zastavení ekonomiky, zavírání škol, ke kontrolám na hranicích okresů. Miluju svobodu, chci návrat do normálu, nechci prodlužování jakéhokoliv omezení, které pozbyde na významu,“ napsal.

„Nechci ani pokutou osolit chudáka, který si zapomněl v autě respirátor. Chci ale každého požádat o osobní odpovědnost, o ohleduplnost k druhým lidem, o opatrnost, která pomůže nám, našim blízkým, úplně vysíleným zdravotníkům,“ objasňuje Rakušan svůj výrok.

Právě hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES podala na Rakušana dokonce trestní oznámení. Zdůvodňuje jej údajně předraženými právními službami, které měly být poskytovány městu Kolín v době, kdy byl Rakušan jeho starostou.

Zdroj: Twitter, iDnes.cz

Autor: Marek SlaninaSouvisející články