Volby se nezadržitelně blíží. Babiš nečekaně chválí i kolegy, kteří mají větší šance než on

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: yakub88 / Shutterstock.com

Podzimní volby se pomalu blíží a politické strany dělají vše proto, aby získaly co nejvíce hlasů voličů. O mnohé se dle komentáře webu Aktuálně.cz snaží i politici, kteří tuší, že se na ně při letošních volbách pravděpodobně štěstí neusměje.

Nikdo netuší, jak podzimní volby dopadnou. Podle průzkumů se však zdá, že má Andrej Babiš ty nejlepší časy za sebou. A přesně proto se on sám začíná rozhlížet po lidech, s nimiž by se mohl po volbách spojit.

Slib Miloše Zemana

Miloš Zeman slíbil Babišovi, že pokud jeho strana volby vyhraje, bude pověřen sestavením vlády. Babiš se tedy snaží o to, aby se co nejdéle udržel jako premiér a aby výsledek voleb neovlivnil fungování konglomerátu Agrofert.

V průzkumech dále stoupá i hnutí s názvem Přísaha expolicisty Roberta Šlachty. A pravděpodobně proto začal Babiš chválit Šlachtu, aby si udržel dobré kontakty a mohl být i nadále v kontaktu s těmi, kterým se v letošních volbách zadaří.

„Pan Šlachta dělá přesně to, co jsem dělal v roce 2013, úplně přes kopírák. Není to ale žádné moje béčko. Dělá to dobře, je to pohledný muž, chodí, má kontakty, má i dobré fotky. Je to přesně hnutí ANO v roce 2013, přesně takhle jsem to dělal, on to dělá dobře. On má kontaktní kampaň a má to samozřejmě jednoduché,“ řekl Babiš na CNN Prima News.

Má to jeden háček

Při podrobnějším zkoumání si však kampaně nejsou vůbec podobné. Babiš přišel do politiky z miliardového byznysu, zatímco Šlachta přišel do politiky z opačné strany.

Babiš investoval v minulosti do svých kampaní miliony, zatímco Šlachta staví jen na svém osobním příběhu.

Babiš by měl popřemýšlet nad tím, zda s chválou bývalého šéfa ÚOOZ neriskuje, protože podle výzkumné agentury Kantar „Přísaha Roberta Šlachty čerpá své voliče nejčastěji z řad těch, kteří v roce 2017 dali hlas ANO, nebo u voleb nebyli“.

Je jisté, že letošní volby budou jedna velká podívaná stejně jako předvolební kampaně, které již před několika týdny odstartovaly. Podle posledních průzkumů by volby aktuálně vyhrála koalice Pirátů a STAN.

Zdroj: Aktuálně.cz
Autor: František OlšaSouvisející články