Zeman bude volit Babiše, Pavel podle něj nemá dost zkušeností. A kam jste to dotáhl se zkušenostmi vy? ptají se občané

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
milos zeman
Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Prezident Miloš Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS uvedl, že bude v nadcházejících prezidentských volbách volit Andreje Babiše. Dodal, že on sám průzkumům moc nevěří, takže šance ekonomky Danuše Nerudové, která se ještě nedávno umísťovala na prvních příčkách, tak kladně nevidí.

„I když moc nevěřím průzkumům, tak přece jenom ukazují velkou distanci mezi prvními třemi kandidáty a zbylými šesti. A z toho vyplývá, že z těch tří kandidátů, kteří mají reálnou šanci na vítězství, je Andrej Babiš jediný, který má politické zkušenosti. A to je můj základní argument,“ uvedl Zeman v rozhovoru.

Pavla i Nerudovou zkritizoval

Další dva kandidáty z předních příček, tedy Danuši Nerudovou a Petra Pavla, zkritizoval. O Pavlovi řekl, že rozumí pouze armádě, Nerudová u něho má škraloup, protože její nejbližší spolupracovník a bývalý prorektor byl obviněn z plagiátorství.

„Tak to je první slabý bod, protože své spolupracovníky si vybíráte vy. Za druhé v té Mendelově univerzitě se prodávaly doktorandské tituly zejména do zahraničí, například do Rakouska, a paní Nerudová o tom jako rektorka samozřejmě musela vědět, a protože za všechno může šéf, nese za to spoluzodpovědnost,“ uvedl Zeman.

U Petra Pavla má Zeman pocit, že nerozumí zahraniční politice a nemá na prezidenta dostatek zkušeností. „Rozumí armádě, to mu nikdo nemůže upřít. Podle mého názoru ale nerozumí v podstatě ničemu jinému,“ řekl. S názory prezidenta ale Petr Pavel nesouhlasí.

„Podle prezidenta nemám zkušenosti a nerozumím zahraniční politice. Za svou diplomatickou kariéru jsem vedl více než 1000 jednání s prezidenty, ministry, náčelníky štábů i s králi. Zřejmě měl na mysli tu ‚pořádnou politickou zkušenost‘ se lhaním a rozeštváváním. Tu opravdu nemám,“ napsal na svém twitteru.

Sledující twitterového profilu Seznam Zpráv pak se Zemanem v mnohém také nesouhlasí. „Jeho zkušenosti v politice tomuto pánovi stejně nepomohly v tom, aby byl dobrým prezidentem. Byl naopak katastrofálním prezidentem a jeho hodnocení kandidátů jsou naprosto irelevantní. Jeho doporučení mohou mít hodnotu maximálně pro ty hlupáky, kteří Zemana volili,“ napsal někdo.

„A kam jsi to s tou tvou politickou zkušeností dotáhl ty, Zemane? Neviditelný prezident, který když už náhodou vylezl z brlohu, tak škodil buď oponentům, nebo rovnou celé zemi. Nejhorší prezident po Gottwaldovi, to je mi tedy vizitka!“ rozčílil se čtenář v komentářích pod článkem serveru iDNES.

Zemanova slova pak zkritizoval na facebooku i aktivista Mikuláš Minář, který napsal: „Babiš jde na ruku Miloši Zemanovi a bude-li zvolen, přikryje sviňárny hradní party. Česko si zaslouží důstojnějšího prezidenta. Několik kandidátů sice nemá křivácké zkušenosti zákulisní politiky a špinavého byznysu. Politických či diplomatických zkušeností však rozhodně mají dost.“

Zdroj: CNN Prima NEWS, Přehledně24, iDNES, Twitter, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články