Zeman si postěžoval, že musí pít obyčejnou, odpornou vodu. Jednu z nejlepších v EU

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
milos zeman
Zdroj: Profimedia

Miloš Zeman se nikdy nijak netajil láskou k dobrému pití. Dokonce si s jeho jménem právě alkohol většina lidí hned spojí. Jenomže zdravotní problémy ho konečně dohnaly k tomu, aby začal dodržovat nějaké ty zdravé návyky a zachránil to, co se ještě dá. Není to pro něho ale ani trochu snadné.

Za posledních několik měsíců skončil Zeman v nemocnici hned několikrát, jeho zdravotní problémy zkomplikoval později i koronavirus, kvůli kterému musel jmenovat premiéra z vitríny, a na jeho hlavu tak začala padat celá vlna vtipů. Možná i to je důvod, proč se konečně prezident České republiky rozhodl začít poslouchat lékaře.

Že by měl omezit alkohol a cigarety, to mu mnozí radili už dlouhé roky, až teď mu ale došlo, jak vážné to s ním je, a tak se pokouší se některým věcem vyhýbat. Jenomže mu to neulehčuje fakt, že si musí odpustit i sladké. Především slazené nápoje jsou prý přitom jeho velká láska.

Cukrovka, problémy s játry, a kdo ví, co ještě

Ačkoli v minulosti Zeman několikrát popřel, že by měl jakékoli problém s játry, hodně se o tom spekuluje a vzhledem k jeho návykům a lásce k alkoholu je velmi pravděpodobné, že ho s tím spojené komplikace trápí. Veřejně se ale přiznal k jiným nemocem, kterými trpí.

V rozhovoru pro CNN Prima News v nedělní Partii například řekl, že má cukrovku. To je o něm známo již delší dobu, málokdy ale mluví o svých nemocích tak veřejně. Tentokrát se ale doslova rozhořčil nad tím, že nemůže už skoro nic, a nejhorší na tom všem podle jeho slov je, že musí pít jenom čistou vodu.

Na dotaz, zda se mu po koronavirovém problému vrátila chuť k jídlu, odpověděl: „Ale no tak, to máte diferenciované. Já rád sladké. Což na moji, byť kompenzovanou cukrovku není úplně to nejlepší,“ pokusil se o úsměv. Pak ale spustil stížnosti, kterými moderátorku doslova zahltil a ona nejspíš musela projevit hodně profesionality, aby se nerozesmála.

Nejlepší je dobře vychlazená cola

„Dneska jsem si ostatně přečetl v Blesku, že nemám pít ani colu. Panebože, na mě jsou tak zlí, paní moderátorko,“ rozvášnil se a chvíli to vypadalo, že se snad dá i do pláče. „Zakázali mně pití včetně vína, zakázali mně cigarety, zakázali mně létání a teď přišli s tím, že ani tu colu bych neměl pít,“ pokračoval ve stížnostech.

Pak pozvedl sklenici vody, kterou dostal v pořadu před sebe. Ta je očividně netknutá a vzhledem k tomu, co Zeman následně řekl, se tomu není ani proč divit: „Podívejte se, tady mám vodu, docela obyčejnou vodu, víte, jak je to odporné?“ zeptal se, jako kdyby ho nutili pít slanou vodu přímo z moře.

Přitom kvalita pitné vody je v České republice na vysoké úrovni, jak říká odborník. „Co se týče výroků pana prezidenta, ty je již dlouho třeba brát s nadsázkou, takže si nemyslím, že by ‚ odporná voda‘ vyvolala negativní reakce. Navíc je kvalita pitné vody v ČR dlouhodobě hodnocena v rámci EU mezi deseti nejkvalitnějšími pitnými vodami, trošku vetší problém je kvalita surové vody v naší přírodě, ale to je na delší diskusi,“ řekl pro Přehledně24 Petr Havel, šéfredaktor portálu Naše voda.

„Zatímco cola, cola se pije dobře. Zejména, když je vychlazená,“ doporučil Zeman nakonec. Aby se neřeklo, na zdraví moderátorky si alespoň trochu vody usrkl, rychle ale sklenici zase položil zpět na stůl. Je tedy jen otázkou, jak moc Zeman v soukromí dodržuje pravidla nastavená lékaři.

Zdroj: Youtube, CNN Prima News

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články