Zeman zase uráží občany. Toto brblání by si měl nechat na kávu s Ovčáčkem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
milos zeman prezident
Zdroj: Profimedia

Co za další neslušnou věc můžeme očekávat z úst našeho prezidenta Miloše Zemana? Ten se v nedělním televizním rozhovoru vyjádřil k maďarskému zákonu, který zakazuje LGBT materiál ve školách, a uvedl, že považuje transsexuály za „bytostně odporné“. Jeho slova zaujala i zahraniční média a přinesla je i agentura Reuters.

Zeman, který se často hlásí k názorům mimo hlavní proud, odpovídal na otázku ohledně zákona, který Maďarsko přijalo počátkem tohoto měsíce a který zakazuje šíření obsahu podporujícího homosexualitu a změnu pohlaví ve školách.

O čem to mluví?

„Pokud podstoupíte operaci změny pohlaví, dopouštíte se v zásadě trestného činu sebepoškozování,“ řekl Zeman pro CNN Prima NEWS. „Každý operační zákrok je rizikem. A tihleti transgender jsou mi opravdu bytostně odporní.“

Většina lidí byla výrokem našeho „uvědomělého“ prezidenta pohoršena. Své myšlenky si mohl nechat na kávu s Ovčáčkem či rodinou, ale rozhodně takové věci nemusel brblat v televizním rozhovoru.

Transgender

Zdroj: Shutterstock

Maďarské zákony byly silně kritizovány domácími opozičními stranami, právnickými skupinami a mnoha maďarskými členy Evropské unie. Nizozemský premiér Mark Rutte na summitu EU minulý týden řekl maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi, aby respektoval práva LGBT nebo opustil blok.

Ostuda za ostudou

Více než polovina z dvaceti sedmi členských států EU se postavila proti zákonu, Česká republika tak zatím neučinila. Zeman uvedl, že rozhodnutí by se vměšovalo do vnitřních záležitostí země.

„Viktor Orbán říká, že není proti homosexuálům, ale že je proti manipulaci nejen rodičů, ale i dětí v sexuální výchově,“ uvedl Zeman. Já nevidím důvod, proč s ním nesouhlasit, a to proto, že mě úplně štvou ty sufražetky, to Me Too, ty Prague Pride, uvedl Zeman s tím, že plést se do vnitřních záležitostí státu je „hrubá politická chyba“.

Pokud to nebude v rozporu se zákonem, bude Maďarsko čelit právní výzvě u nejvyššího soudu EU. Lucemburský premiér Xavier Bettel uvedl, že Orbán by měl být rovněž předmětem dosud nevyzkoušeného postupu, jak omezit financování EU těm, kteří porušují pravidla.

Zdroj: Reuters, CNN Prima NEWS

Autor: František OlšaSouvisející články