Představte si, že jdete na koncert, kde vás zpěváci poučují o očkování. Vláda chystá i další způsoby propagace vakcíny

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vakcinace
Zdroj: Shutterstock

Jak nejlépe namotivovat lidi, kteří si s očkováním nejsou jistí nebo ho odmítají? Vláda se na to aktuálně snaží přijít. Bonusy za očkování by lidem mohli za očkování nabídnout i zaměstnavatelé. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

V poslední době se na internetu objevuje mnoho odpůrců očkování, kteří sdílejí nejrůznější videa. Ta ovšem často nejsou podložená vědeckými důkazy, a lidé tak věří naprostým nesmyslům. Mezi nejčastější dezinformaci patří to, že budete po očkování magnetizovat nebo vás bude někdo pomocí čipu ovládat.

Běžte se očkovat

„Byly názory, že uděláme loterii či že by mohli dávat bonusy zaměstnavatelé. Každý dobrý zaměstnavatel by měl o své pracovníky pečovat,“ uvedl Babiš pro CNN Prima NEWS. Podle něj je stále potřeba posílit proočkovanost populace.

Po dlouhých debatách se vláda neshodla na tom, že by lidi finančně motivoval stát. Premiér Babiš také oznámil, že by rád uvítal očkovací místa na přístupnějších místech.

„Pokud už na očkovacích místech nebude zájem o vakcínu, musíme vymyslet, zda to nerozšířit do podniků, maloobchodů, obchodních center či nezařídit mobilní týmy,“ řekl Babiš. Sám dodal, že zájem v očkovacích centrech přetrvává.

Dalším plánem, jak lidi namotivovat k očkování, je zcela nová očkovací kampaň. Podle premiéra chce vláda oslovit výrazné osobnosti či youtubery. Do kampaně by se mohly zapojit i hudební skupiny, které by o očkování mohly mluvit během svých koncertů.

Stejnou chybu prý neudělají

V pořadu Nový Den Babiš zmínil, že v blízké budoucnosti se i lidé již naočkovaní budou muset nechat naočkovat znovu. Podle něj se tak rozjede i očkování dětí. Posluchače pořadu vyzval k tomu, aby se naočkovali, protože je to zdarma a život bude jednodušší.

To, co Babiš připustil, je to, že jeho kabinet minulý rok v létě zapochyboval. Sám Babiš na konci srpna smetl ze stolu návrh ministerstva zdravotnictví zavést znovu povinné nošení roušek.

Přesně toto rozhodnutí a další faktory odstartovaly druhou vlnu pandemie, během níž zemřely tisíce pacientů.

Premiér řekl, že je poučen. Slíbil, že chyba z loňského léta se nebude opakovat a celá situace je pečlivě sledována. Sledování je prý ještě podrobnější kvůli aktuálně hojně šířící se indické mutaci zvané delta.

Podle Babiše by prý neuškodilo testovat lidi po návratu z dovolených a v září pokračovat v pravidelném testování žáků ve školách, které by mohlo být prováděno dvakrát týdně.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: František OlšaSouvisející články