Zemanova dcera zastupuje svého otce tam, kde být nemůže. Víme, co vše stihla zařídit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Katerina Zemanova
Zdroj: Profimedia

Jak všichni víme, náš prezident Miloš Zeman je na invalidním vozíku. Do oblastí postižených tornádem na jihu Moravy se proto vydat nemůže. Na místo tak vyrazila jeho dcera Kateřina, která zde zastoupila svého otce.

Jak informoval Blesk.cz, není to poprvé, kdy Kateřina vyrazila pomáhat a podporovat ve jménu nadace svého otce. V minulosti například podpořila zdravotníky a sociální pracovníky v Královehradeckém kraji, kterým darovala dezinfekce a roušky.

Poděkování záchranářům

Zeman poděkoval všem hasičům, vojákům a policistům, kteří zasahují na postižených místech, a uvedl, že v cestě na Moravu mu zabránil invalidní vozík. Na místo vyslal dceru Kateřinu.

„Ona sama chtěla jet, a dobře udělala. Věřím, že kdybych nebyl na vozíku, tak bych tam určitě zajel já. Ale takhle bych se spíš pletl pod nohy těm, kdo budou organizovat záchranářské práce,“ doplnil prezident.

Kateřina na Moravu vyrazila pouze na krátkou dobu. Musela se vrátit, aby podpořila zdravotníky na soustředění druhého ročníku projektu Anděl mezi zdravotníky, nad kterým převzala již podruhé záštitu.

V minulosti ve jménu Nadace Miloše Zemana například rozdávala pomoc v podobě roušek a dezinfekce v Královehradeckém kraji. Dary předala také společně s nynějším poradcem prezidenta Romanem Prymulou Ústřední vojenské nemocnici v Praze.

Běžte se očkovat!

A jak je na tom Zeman s očkováním? Ten se vyjádřil, že se bojí jehel. Dcera Kateřina však i přesto vyzvala všechny, aby se očkovali proti koronaviru. V dubnu prozradila, že celý proces očkování hodlá podstoupit v Česku, kde je momentálně na home office.

O návštěvě Moravy mluvila Zemanová s Herminapress. Podle jejích slov navštívili s týmem obec Hruška a Hodonín a zjistili, co budou potřebovat. Podle ní bylo v Hrušce hodně dobrovolníků a opravy již byly v plném proudu.

Později pak vyrazili do poničeného domu seniorů v Hodoníně. Tam se naštěstí nikomu z klientů nic nestalo, byla potřeba pouze lidská síla. Kateřina je hodný člověk, který se snaží sloužit tam, kde je potřeba.

Zdroj: Blesk.cz

Autor: František OlšaSouvisející články