Zemřel Petr Adam, který byl obviněn z uplácení. Našli ho bez známek života

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
prazsky dopravni podnik
Zdroj: Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia

V kauze manipulace zakázek Dopravního podniku hl. města Prahy figuroval i Petr Adam, kterého našli mrtvého přivolaní záchranáři. Podle serveru iDNES se jednalo o sebevraždu.

Přesnou příčinu smrti ale potvrdí až nařízená pitva, podle vyšetřovatelů však Adam zemřel bez cizího zavinění. Petr Adam byl obchodní zástupce, který byl obviněn z podplácení. Za stejný prohřešek bylo obviněno dalších dvanáct lidí. Adam se dle dostupných informací snažil ovlivnit zakázku za více než 500 milionů korun.

Petr Adam měl komplice

Petr Adam byl obviněný společně s podnikatelem Jindřichem Špringlem. Podplácet měli 7. dubna loňského roku, jednalo se o dodávku IP kamer a také o radiostanice Tetra, které stály téměř 100 milionů korun.

Oba obvinění se sešli na veřejném prostranství v pražských Nuslích s Michalem Zdeňkem, který danou zakázku hodně kritizoval. Nabídli mu balík peněz, když se k zakázce přestane negativně vyjadřovat.

„Tři sta v tašce, až se to podepíše,“ vyšlo najevo z odposlechů. „Donesu půl míče, po stovkách měsíčně,“ říká Petr Adam. 500 tisíc korun mu měl každý měsíc předat ve stotisícových „splátkách“, a to k 15. dni v měsíci.

Ještě na začátku února se sešli na parkovišti v obchodním centru Arkády Pankrác. Petr Adam měl Zdeňkovi předat zalepenou bílou obálku, a to když už odjížděl z parkoviště ve svém Superbu.

Zdeněk šel s obálkou na kriminálku

„Otevřel pravé přední dveře tohoto motorového vozidla a na podlážku před sedadlo předního spolujezdce vhodil zalepenou bílou dopisní obálku formátu A5, která obsahovala finanční hotovost v celkové výši 100 000 korun,“ uvedly Novinky.

Michal Zdeněk ale spolupracoval s policií a zmíněnou obálku jim předal, aniž by ji otevřel. Stalo se tak až na kriminálce, kde zjistili, že v ní bylo padesát tisícikorun a 25 dvoutisícovek. Uplacený Zdeněk byl členem dozorčí rady a Adam vystupoval jako zástupce společnost KonekTel.

Policisté ale vypátrali, že měl spojení s firmou MAR-TEL, která má sídlo v pražských Stodůlkách, kde policisté Adama našli. „Mohu potvrdit, že jsme odpoledne zasahovali v domě v Klausově ulici. Šedesátiletý muž bohužel po našem příjezdu nejevil známky života,“ uvedla podle ČT24 mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Zdroj: iDNES, Novinky, ČT24

Autor: Raina TomanováSouvisející články