Zemřel Věslav Michalik. Místopředsedovi hnutí STAN bylo 59 let

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
veslav michalik
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Ve věku 59 let zemřel včera Věslav Michalik, místopředseda hnutí STAN, který byl mimo jiné také náměstkem středočeské hejtmanky a starostou Dolních Břežan. Smrt politika a fyzika potvrdil na svém twitteru předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

„Zemřel Věslav Michalik, místopředseda hnutí STAN, skvělý starosta Dolních Břežan a můj dobrý přítel. Nenacházím slov. Upřímnou soustrast všem blízkým,“ napsal ministr vnitra na své sociální síti a potvrdil tak tuto informaci.

Podle serveru Neovlivní zemřel Michalik během výletu do hor. Jednalo se o náhlou a nečekanou smrt, která zasáhla mnoho lidí. Nic nenasvědčovalo tomu, že by měl v tak mladém věku svět opustit. Sledující pod příspěvky na sociálních sítích jsou tak šokováni.

Vyjádřila se řada politiků

Ke smrti místopředsedy hnutí STAN se na twitteru vyjádřili i další politici, kteří se připojili ke kondolenci. „Je mi velmi líto náhlého úmrtí Věslava Michalika. Upřímnou soustrast a hodně sil rodině a jeho přátelům,“ uvedl Petr Fiala.

K dalším, kteří se o úmrtí politika zmínili, patřil i Ivan Bartoš za Piráty, za TOP 09 Markéta Pekarová Adamová nebo šéf lidoveckého klubu Marek Výborný. Většina lidí nechápe, jak se něco takového mohlo stát, vzhledem k tomu, že vedl Michalik poměrně zdravý život.

„To se mnou hodně otřáslo… Znali jsme se dlouho. Ještě mu nebylo šedesát, byl to sportovec plný života… Upřímnou soustrast pozůstalým. Je mi to moc líto,“ vyjádřil se také bývalý ministr financí Miroslav Kalousek.

Politik a fyzik

Ačkoli se v posledních letech proslavil Věslav Michalik především jako politik, působil i v dalším velmi významném odvětví. Byl vynikajícím jaderným fyzikem, vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze.

Deset let byl zaměstnaný jako pracovník Akademie věd ČR v Ústavu jaderné fyziky a Ústavu dozimetrie záření, později dělal finanční analýzy a začal se angažovat do politiky, kde ukázal své schopnosti rychlého přizpůsobování se nové situaci, vzdělání a odhodlání.

Kvůli podnikání na Kypru se sice vzdal některých politických možností, i tak ale působil jako velmi významná osobnost v české politice a bude chybět nejen jako důležitý člověk v této oblasti, ale také jako přítel mnoha lidí.

Zdroj: Neovlivní, Česká televize, Novinky, Seznam Zprávy, iDNES, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články