Zítra začínají Colours of Ostrava! Devatenáctý ročník festivalu potrvá do soboty

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
pilots_praha
Zdroj: Milan Risky / Shutterstock.com

Pořadatelé Colours of Ostrava slibují velmi pestrý program a očekávají vysokou návštěvnost mezinárodní hudební události, která se jako obvykle koná v Dolní oblasti Vítkovice. Začíná 13. července a nabídne 16 stagí a velké množství doprovodných programů pro děti i dospělé.

Colours of Ostrava je multižánrový hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě. Od roku 2012 se festival koná v průmyslovém areálu národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovice nedaleko centra Ostravy. Tradičně se festival koná třetí nebo čtvrtý víkend v červenci a trvá čtyři dny.

Hlavní letošní hvězdy

Každý ročník festivalu pořadatelé zajišťují pestrý program plný českých i světových hvězd hudební scény. Ani letos tomu nebude jinak. Hlavním tahákem festivalu je letos rocková americká kapela The Killers, americké elektro-popové duo Twenty One Pilots, skotská kapela Franz Ferdinand nebo americká zpěvačka s italskými kořeny LP. A to rozhodně není všechno.

„Můžeme slíbit nejlepší ročník v historii. Nejen díky programu předních světových hvězd, ale především díky tomu, že to bude první plnohodnotný ročník po pandemii,“ řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

„Podařilo se nám dát dohromady skvělý program a některé kapely během dvouleté covidové pauzy vyzrály ve skutečné hvězdy,“ dodala během rozhovoru v pořadu Rozstřel iDNES.

Z programu až přechází zrak

Jelikož se jedná o multižánrový hudební festival, nabídne návštěvníkům ochutnávku mnoha hudebních stylů a žánrů. Například jmenujme mladičký elektronický fantom z Francie Darzack, který posluchačům naservíruje pořádnou dávku techna s prvky trance.

Egyptská skupina Mahazer je jeden z posledních souborů praktikující starobylý léčivý tranzovní rituál zar a nabídne jej návštěvníkům ostravského festivalu. Izraelec Mark Eliyahu zahraje na své svislé housle kamanche své autorské skladby a dále je na programu mnoho netradičních umělců, kteří si ovšem zaslouží pozornost veřejnosti.

Umělci i z Čech

Z českých kapel se představí ostravská multi-žánrová kapela Nedivoč, Kapitán Demo nebo například Permoník Choir Karviná s Michalem Žáčkem a další.

Letošní Colours zahájí soubor nového cirkusu Cirk La Putyka se studenty Kyjevské akademie divadelního a cirkusového umění uvádí Moravskoslezský deník. Festival nabízí Kino České televize, ČEZ Family Park a ČEZ Family Park workshopy pro nejmenší hudební nadšence. Jako každý rok nebude nouze ani o dobré jídlo a pití.

Zázemí pro hudební nadšence

Festival Colours of Ostrava pro své návštěvníky připravuje speciální posílení městské hromadné dopravy až k blízkosti místa konání akce.

Parkování v okolí areálu není možné, ovšem festival nabízí mnoho prostoru na kempování pro návštěvníky, kteří chtějí být neustále ve středu dění až do soboty 16. července, kdy festival končí.

Zdroj: Colours of Ostrava, Moravskoslezský deník, iDNES

Autor: Evženie NovotnáSouvisející články