Zlata Adamovská se cítí diskriminovaná. Co ji tolik rozčiluje?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
zlata adamovska
Zdroj: Profimedia

Zlata Adamovská je oblíbená herečka, kterou diváci znají hlavně z Ordinace v růžové zahradě, ve které hraje již patnáct let. Nyní se ale netají tím, že ji některá opatření proti koronaviru rozčilují.

Dvaašedesátiletá herečka je pěkně naštvaná, protože má v těle dostatek protilátek kvůli tomu, že covid-19 prodělala, zatím to ale není možná brát jako důkaz o bezinfekčnosti. Prozatím se tedy nemůže nechat ani očkovat, což ji dopaluje.

Adamovská neskrývá svou naštvanost, cítí se diskriminovaná

„Cítím se diskriminovaná, že moje protilátky nejsou uznatelné k potvrzení mojí bezinfekčnosti. Teď už jsem docela v kondici, ale dva měsíce po prodělání nemoci jsem sotva vyšla schody a odehrané představení Misery pro mne bylo srovnatelné s uběhnutím maratonu. Naučila jsem se víc odpočívat a musím říct, že to vůbec není špatné,“ přiznala Adamovské svoje rozhořčení.

Podle serveru iDNES.cz se nikde nechlubila, že má nemoc covid-19 za sebou. „Už jsem prodělala nemoc covid-19, ale celkem v utajení a jsem docela ráda. Nikdy jsem nehlásila, že prodělávám nějakou nemoc nebo chřipku. Je to součást mého soukromí, takže jsem si na tom nehodlala dělat nějaké PR,“ řekla tenkrát Zlata Adamovská.

Koronavirus prodělal i její muž Petr Štěpánek, který se tím také nikde nechlubil. „Petr to má taky za sebou, to na něj můžu prásknout, on se určitě nebude zlobit, ale nebylo nám tak dobře, abychom to vysílali do světa a fotili se v posteli: Ó, jak nám je špatně. Národe, polituj nás,“ píchla herečka do vosího hnízda některých kolegů z branže.

Není tajemstvím, že mnoho z nich zprávu o tom, že se zrovna nakazili koronavirem, do světa poslalo. Ať už přímo do médií, nebo se svěřili na sociálních sítích. Tam jim mohli fanoušci v komentářích přát brzké uzdravení – o to ale herečtí partneři nestáli.

Těm, kteří mají vysokou hladinu protilátek, očkování lékaři nedoporučují

„Protilátky mi vytvořila moje imunita, mám jich dostatek. Přesto tato moje silná pozitivita ochrany před onemocněním covid-19 není uznána jako alternativa k očkování,“ řekla pro iDNES.cz Adamovská. „Je to způsob, jak získat protilátky, ne? A já jich mám možná víc než očkovaní jedinci. Lékaři mi očkování v mém případě vyloženě nedoporučují.“

Nedávno se v médiích objevila zpráva o tom, že vysokou hladinu protilátek má také dcera premiéra Andreje Babiše, která se taktéž nemůže kvůli tomu očkovat. Už se mluvilo také o tom, že protilátky budou uznávány jako důkaz o bezinfekčnosti.

Zlata Adamovská je v bulváru v posledních letech propírána velmi často. Nyní je důvodem koronavirus, ale předtím se několik měsíců šuškalo o tom, že jsou s hercem Petrem Štěpánkem od sebe, protože končí natáčení Ordinace. Není to ale pravda – Ordinace pokračuje, jen ji diváci neuvidí v televizi, ale pouze v aplikaci Voyo. A Adamovská s partnerem vypadají, že se rozcházet nehodlají.

Autor: Raina TomanováSouvisející články