Chyby ODS by neudělalo ani dítě první třídy, kritizuje Novotný. Chystá se ve straně skončit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pavel novotny
Zdroj: Profimedia

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS značně zkritizoval současný stav politické strany ODS, která podle něho mu nemá co dát a sami její členové nevědí, co ve skutečnosti chtějí. 

Starosta Pavel Novotný taktéž řekl, že po podzimních poslaneckých volbách ve straně končí. Podle jeho názoru někteří členové strany nevědí, zda se mají více kamarádit s předsedou strany Petrem Fialou, nebo naopak s hejtmanem jihočeského kraje Martinem Kubou. 

Novotný se navezl i do reklamní kampaně celé strany. „Děláme takové marketingové chyby, jaké nedělají ani studenti první třídy,“ okomentoval fungování ODS. 

V rozhovoru pro CNN Prima NEWS se ohledně marketingu celé strany zmínil, že to je dlouhodobě její nejslabší místo. „Na ODS je vidět z rychlíku, jak jsme úplně rozklížení. Kuba, nebo Fiala? S kým se mám kamarádit? Děláme takové marketingové chyby, které nedělají ani studenti základní školy v první třídě,“ řekl Pavel Novotný. 

Strana s ním nekomunikuje 

Novotný sám tvrdí, že si s předsedou strany Fialou nemůže sám osobně promluvit, PR tým strany to nedovolí. I přesto všechno tvrdí, že právě Fiala, kterého miluje, by byl nejlepším premiérem naší země. 

„K Fialovi mě marketingový tým nepustí. Říkám před ním věci, ze kterých se PR ODS hroutí. Třeba mu řeknu, že existuje trollí farma Marka Prchala a za ním všichni omdlí,“ okomentoval Novotný. 

„Chtěli jsme spolu mluvit o samotě, ale nenechali mě s ním ani vteřinu, protože bych mu mohl říkat nějaké marketingové věci. Je v úzkých. Myslím, že i významnější politici ODS mají problém s ním mluvit. Petr je uzavřený v jakési bublině,“ tvrdí. 

Novotný vtipkoval sám sebe, když řekl, že PR tým dělá dobře, když ho k Fialovi nepustí. Podle jeho vyjádření by za ním sám sebe také neposlal. „Choval bych se tak, jako se chová Cerha a ostatní. Teď bych mu mohl říkat věci, které by zpochybnily jejich práci,“ uvedl. 

Po 20 letech „manželství“ stranu nezradí 

Ačkoliv stranu miluje a je s ní „ženatý“ už téměř dvacet let, rozhodl se udělat razantní krok. „Tu stranu už k ničemu nepotřebuji, stačilo. ODS zoufale potřebuje mě. Nevyhodí mě, protože bych byl mučedník a potřebují mě v Praze, kde mají jen Dominika Feriho a žádné mladé lidi,“ řekl s tím, že pokud by mu například Petr Fiala či Miloš Vystrčil zavolali, aby ze strany odešel, udělal by to. 

Novotný také nevyvrátil, že by mohl ze strany odejít ještě před volbami a kandidovat tak za jinou stranu.  „Strana si uvědomuje, že bych měl šanci. Pořád členům ODS říkám, ať koukají, jak hrají Piráti, že jsou dobří,“ podotkl také Novotný. 

Média poslední dobou zaznamenala, že se dvakrát rozbrečel. Údajně kvůli politikaření a situaci ve straně, kdy jeho „manželství“ končí.

„Mrzí mě to, proto jsem se doma rozbrečel,“ reagoval. Po odchodu ze strany pro CNN Prima NEWS řekl, že se chce více věnovat své rodině. 

Autor: Ivan GlaserSouvisející články