Čeká nás další jarní víkend. V noci však bude stále mrznout

od Anna-Marie Rabová
< 1 minuta čtení
pocasi jaro slunce
Zdroj: Shutterstock

Většina z nás vyhlíží jaro, jak jen může. Ačkoliv letošní zima nebyla vyloženě mrazivá a nepřinesla hromady sněhu, i tak už se těšíme na teplé a prosluněné jarní dny. Aktuální počasí však střídá zimní noci s jarními odpoledni. A tak to bude i dál.

Podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu to vypadá, že zásadní změny počasí nás v nejbližších dnech nečekají.

Teplé dny, studené noci

Ve čtvrtek teploty vystoupají maximálně na 14 stupňů, ale v Čechách bude spíše oblačno až zataženo. Polojasno bude na zbytku území.

V dalších dnech meteorologové očekávají jasno až polojasno, v pátek a v sobotu se ale může na západě a severozápadě našeho území místy objevit i déšť.

Víkend by měl i tentokrát přát slunečnému počasí a výletům. Denní teploty se budou pohybovat okolo 10 stupňů Celsia. V noci však budou opět pod bodem mrazu, můžou klesnout dokonce i na minus 5 stupňů Celsia. Na venkovní přenocování pod širým nebem to tedy nevypadá.

Příští týden bude slunečný a teplý

Také na příští týden meteorologové očekávají, že se počasí příliš nezmění. Můžeme se těšit na jasné a slunečné dny, teploty se mají vyšplhat dokonce až k 18 stupňům Celsia. V noci se ale teploty budou stále pohybovat těsně pod nulou.

Velké teplotní skoky mezi nocí a dnem tak budou, zdá se, pokračovat minimálně do konce března.

Zdroj: ČHMÚ

Autor: Anna-Marie RabováSouvisející články