Děti se o prázdninách dočkají jarních teplot i sněhu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
sjezdovky snih
Zdroj: Iveta Lhotská / MAFRA / Profimedia

Česko tento týden zasype sníh, zároveň můžeme očekávat větší výkyvy teplot. V pondělí bude hodně foukat, sněžit bude pouze na horách. V úterý se sníh změní v déšť, teploty vyskočí až na 11 stupňů.

O víkendu bude počasí zase chladnější, jak vyplývá z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu. Dětem tento týden začínají prázdniny, týká se to hned 14 okresů v České republice. Oproti loňskému roku si mohou užít sjezdovky nebo snowboard, protože lyžařská střediska jsou otevřená.

Střediska hlásí ideální podmínky pro lyžování

Provozovatelé lyžařských středisek předpokládají zvýšenou návštěvnost. Prázdniny totiž začínají nejen pražským dětem, ale také těm z Kroměříže, Vsetína nebo Teplic. Všechny okresy se postupně prostřídají a poslední turnus bude 14. března.

V pondělí bude v noci zataženo a objevit se může také déšť. V polohách nad 300 metrů očekávejte sněžení. Podobné počasí bude i přes den, objeví se sněhové přeháňky, k večeru pak bude srážek ubývat. Noční teploty budou kolem nuly, ty denní se mohou vyšplhat až na šest stupňů.

V noci bude vát čerstvý západní vítr, přes den pak může mít sílu až 90 km/h. Večer bude slábnout, dávejte ale pozor na silnicích, mohou se tvořit sněhové jazyky. V úterý bude oblačno až zataženo, objeví se déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty dosáhnou -3 stupňů, přes den bude až 8 stupňů nad nulou.

Podobné počasí bude panovat také ve středu. V polovině týdne očekávejte občasný déšť, na jihu a jihozápadě bude postupně polojasno. Nejnižší noční teploty budou ve středu nad nulou, a to mezi 6 až 2 stupni. Denní se vyšplhají na 7 až 11 stupňů. Vát bude mírný vítr od západu, rychlost bude mít 2 až 6 m/s.

O víkendu se objeví také slunce, hlavně na horách

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, odpoledne pak bude přibývat oblačnost. Na severozápadě se večer objeví také déšť, v polohách nad 700 metrů sněžení. Nejnižší noční teploty budou kolem nuly, na některých místech se dostanou na -2 stupně. Přes den se mohou vyšplhat až na 11 stupňů. Vát bude slabý západní až jihozápadní vítr.

V pátek se počasí trochu zhorší, bude oblačno až zataženo, po větší části České republiky bude pršet. Nejnižší teploty v noci se budou pohybovat mezi 5 až 1 stupni, denní budou mezi 2–6 stupni, na východě rtuť teploměru vystoupá až na devět. Pokud plánujete na víkend výlet, rozhodně neuděláte chybu.

O víkendu bude skoro jasno až polojasno, na horách se místy objeví i sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty budou pod nulou, mezi -1 a -5 stupni. Pokud se objeví sníh, může být teplota až -8. Přes den budou teploty kolem nuly, ty nejvyšší se dostanou na pět stupňů.

Zdroj: ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články