Do České republiky znovu vtrhnou bouřky a déšť. Teploty ale budou vysoké

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
bourky pocasi
Zdroj: Leopoldd / Shutterstock.com

Hned od pondělí se můžete těšit na pokračování nedělního počasí. Bude jasno, během dne se ale bude zatahovat. Nejvyšší teploty přes den budou kolem 30 stupňů, a to až do konce pracovního týdne.

Víkendové počasí bylo ukázkově letní. Pro dnešní den ale platí výstraha, protože teploty mohou atakovat až 34 stupňů. V úterý a ve středu už si slunce moc neužijeme, ale teploty se i tak dostanou vysoko, místy bude víc jak třicet stupňů.

Poslední školní týden ve znamení deště a bouřek

V pondělí se můžete těšit na jasno až polojasno, ráno se mohou objevit i mlhy. Během dne ale budou přibývat mraky a odpoledne budou hlavně na západě republiky přeháňky nebo bouřky. V noci se teploty dostanou na 18 až 14 stupňů, přes den vystoupají až na 34 stupňů.

Meteorologové na svém facebooku vydali prohlášení, ve kterém upozorňují na vysoké teploty. „Před námi je horký den, nejvyšší teploty by měly většinou vystoupit na 30 až 34 °C. Doprovodí to většinou slunečná obloha, jen na západě může být oblačnost přechodně zvětšená a nelze vyloučit přeháňku.“

„K večeru se ale situace začne měnit, v Čechách bude oblačnosti přibývat a večer se postupně začnou přidávat přeháňky nebo bouřky, které mohou být i silnější. Výstraha varující před jejich výskytem bude vydána dnes před polednem,“ uvádí ČHMÚ.

Na horách bude příjemných 25 stupňů, vát bude mírný nebo slabý vítr. V úterý se počasí malinko pokazí, co se týče oblohy, bude zatažená až oblačná, přes den se objeví déšť nebo přeháňky. Místy znovu udeří bouřky, které mohou mít velkou sílu. Teploty budou příjemné, mezi 23 až 27 stupni, v noci klesnou na 20 až 16.

Teploty budou na koupaliště, ale slunce si moc neužijeme

Ve středu bude velmi podobně jako v úterý. Občas se objeví déšť nebo přeháňky, bouřky pouze na některých místech. V noci budou teploty stejné mezi 20 až 16 stupni, přes den vystoupají na 26 až 30 stupňů. V bouřkách může vítr zesilovat, ale jinak přes den povane pouze mírný.

V den, kdy děti dostanou svá vysvědčení, bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo znovu bouřky. Přes den se teploty znovu mohou vyšplhat až na 31 stupňů, na východě území to může být až 33 stupňů.

V pátek bude polojasno, dopoledne většinou bez přeháněk nebo deště. Během dne se bude obloha zatahovat a přijdou bouřky a dešťové přeháňky. V noci budou teploty mezi 19 a 15 stupni, přes den zase až 31 stupňů. Vysoké teploty mohou být nepříjemné hlavně pro děti a starší osoby, tedy by na sebe měly dávat pozor.

Zdroj: ČMHÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články