I nadále platí výstraha před vysokými teplotami i požáry. Ani o víkendu se nedočkáme ochlazení

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi vysoke teploty leto
Zdroj: Cherries / Shutterstock.com

Tropické teploty budou pokračovat také o víkendu. Ve čtvrtek večer na některých místech republiky sice zapršelo, ale déšť netrval dlouho. V pátek ráno se znovu vrátily vysoké teploty.

Meteorologové vydali výstrahu před požáry. Lidé by neměli zapalovat oheň v blízkosti suché trávy, lesů nebo jiných míst, která by mohla snadno chytnout. Během poledne se vyvarujte pobytu na přímém slunci. Teploty se vyšplhají zase až na 34 stupňů.

Teploty budou v maximech na 35 stupních

V pátek očekávejte jasno až polojasno, v noci se místy může objevit zatažená obloha, přeháňky nebo dokonce bouřky. K ránu ale znovu oblačnost ubyde. Přes den postupně na některých místech znovu hrozí silné bouřky.

Noční teploty se dostanou na 17 až 13 stupňů, na východě to bude až tropických 21 stupňů. Přes den se můžete těšit na teploty mezi 29 až 33 stupni, na jihovýchodě bude ještě o dva stupně tepleji. Na horách bude příjemných 23 stupňů.

V noci z pátka na sobotu ČMHÚ předpokládá, že se mohou objevit silné bouřky, které bude doprovázet v ojedinělých případech přívalový déšť nebo kroupy. V sobotu pak bude sice oblačná nebo zatažená obloha, ale teploty neklesnou pod 26 stupňů.

Občasný déšť nás neochladí

Od západu území se očekává déšť nebo přeháňky. K večeru ale budou srážky i oblačnost mizet. V noci teploty klesnou na 21 až 17 stupňů, nejvyšší denní teploty budou mezi 26 až 30 stupni, na východě republiky 30 až 34 stupňů Celsia.

V neděli bude zase jasno až polojasno, na východě republiky oblačno. Znovu se mohou objevit přeháňky, v noci budou teploty o něco nižší než v sobotu, a to mezi 15 až 11 stupni. Nejvyšší denní pak budou znovu přes 30 stupňů. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V takto horkých dnech se doporučuje nezdržovat se na přímém slunci přes polední hodiny, dodržujte také pitný režim a chraňte svou pokožku ochrannými krémy. Výstraha před vznikem požárů platí do odvolání.

Zdroj: ČMHÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články