Jaké počasí nás čeká o víkendu? Nejen v Praze hrozí požáry, zakázané jsou otevřené ohně v blízkosti lesů

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pozar hasici les
Zdroj: Jiří Meixner / iDNES.cz / Profimedia

Víkend se blíží a mnoho rodin tak plánuje výlety a venkovní akce, kterých se zúčastní. Proto je dobré vědět, jaké bude počasí. O víkendu bude pořád panovat jarní počasí, stejně jako tomu bylo po celý tento týden.

Těšit se tak můžete na příjemné teploty kolem 25 stupňů Celsia. Po celý víkend bude polojasná obloha, vát bude pouze slabší vítr. Nejen v Praze ale hrozí nebezpečí požárů, proto od středečního dne platí výstraha. Rozdělávání ohně v blízkosti lesů je tak zakázané.

Na co se můžete těšit o víkendu?

Od začátku týdne se můžete těšit z jarních, někdy dokonce i letních teplot. Nejteplejším dnem byla středa, kdy teploty dosahovaly až 28 stupňů. V pátek a o víkendu bude sice o něco méně, ale rozhodně neprohloupíte, pokud čas strávíte venku.

V pátek může být oblačno až zataženo, ale během dne se objeví sluníčko. Nejnižší noční teploty budou kolem 14 až 10 stupňů, přes den se vyhoupnou až na 25 stupňů. Jarní přízemní mrazíky už nehrozí, což ocení hlavně zahrádkáři. Vát bude mírný západní vítr.

V sobotu pak očekávejte podle Českého hydrometeorologického ústavu jasno až polojasno, ráno se mohou vyskytovat mlhy. Nejnižší noční teploty budou mezi 10 až 6 stupni, v údolích budou pouze čtyři. Přes den budou teploty mezi 21 až 25 stupni, stejně jako v pátek bude vát slabý vítr.

Magistrát Prahy vydal varování před požáry

Podobné počasí bude také v neděli. Nejnižší teploty v noci budou mezi 10 až 6 stupni, přes den to bude jako v sobotu, tedy až 25 stupňů. Během dne bude vát mírný vítr, který bude mít rychlost až 5 m/s. Vzhledem k počasí, které teď bude panovat, vydal Magistrát hlavního města Prahy výstrahy před nebezpečím požáru.

Magistrát hlavního města Prahy vydal nařízení, podle kterého se nesmí rozdělávat oheň nejen kolem lesního porostu a jeho okolí, ale zakázané jsou také ohně v blízkosti skladů sena, slámy nebo zahrad a parků. V takovém případě je nutné ho rozdělat alespoň 50 metrů od místa, kde požár hrozí.

Neopatrnost v případě rozdělávání ohně vás může přijít draho, a to nejen po finanční stránce. Chraňte nejen sebe, ale zabezpečte ohniště tak, aby se k němu nedostaly malé děti. V místech, kde máte otevřený oheň nebo hrozí nebezpečí vzniku požáru, nekuřte a nepoužívejte pyrotechniku.

Zdroj: ČMHÚ, Praha

Autor: Raina TomanováSouvisející články