Jaké počasí nás čeká o víkendu? Slunce budou střídat přeháňky

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jarni pocasi rozkvet
Zdroj: PETR LUNDÁK / MAFRA / Profimedia

Jaké budeme mít počasí o víkendu? Můžete se těšit na slunce, které ale budou střídat dešťové přeháňky nebo bouřky. Už ve čtvrtek bude převážně oblačno, na některých místech se ráno budou tvořit mlhy.

Typicky jarního počasí s příjemnými teplotami se sice nedočkáme, i tak ale bude příjemně. Kolem dvaceti stupňů a slunečná obloha ale bude až příští týden. Teď budou potřeba deštníky, objevit se mohou další jarní bouřky. I tak si můžete naplánovat rodinný výlet, protože bude příjemně.

V bouřkách může mít vítr větší sílu

Jak uvedl Český hydrometeorologický ústav, ve čtvrtek bude převážně oblačno, objeví se mlhy, ale také se přeženou přeháňky, místy i bouřky. Večer ale bude srážek ubývat, přes den se teploty dostanou na příjemných 18 až 22 stupňů, na horách bude kolem 13 stupňů. Vát bude mírný vítr.

V případě bouřek ale může zesílit, proto by lidé měli dbát na zabezpečení zahradního nábytku a dalšího příslušenství na zahradě. Také v noci na pátek se mohou objevit přeháňky, ale pouze výjimečně, noční teploty budou mezi 11 až 7 stupni. V pátek přes den bude oblačno až zataženo.

Znovu bude na některých místech déšť, přeháňky nebo bouřky, během dne ale můžete očekávat trhání oblačnosti. Teploty budou znovu kolem dvaceti stupňů, vát bude mírný severní vítr, který při bouřkách bude zesilovat. Na víkend pak meteorologové předpovídají podobné počasí.

Ve sváteční neděli bude i slunce

V sobotu se ještě sluníčka nedočkáme, bude většinou oblačno, sem tam polojasno. Na jihu nebo východě České republiky se znovu objeví přeháňky nebo bouřky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 11 až 7 stupni, nejvyšší denní vystoupají až na 21 stupňů.

V neděli se konečně vyčasí, a těšit se tak můžete na skoro jasno až polojasno. Během dne se ale počasí může pokazit, hrozí dešťové přeháňky. Nejnižší teploty o něco klesnou, budou mezi 9 až 5 stupni, denní teploty budou oproti sobotě vyšší, konkrétně mezi 18 až 22 stupni.

Teploty se budou lišit podle území, na západě Čech se očekává maximálně 16 stupňů. Na příští týden ale předpověď vypadá výrazně lépe, dočkáme se více sluníčka i vyšších teplot. Na zahrádkách se tak bude moci začít pracovat.

Zdroj: ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články