Konec týdne bude zatažený, teploty ale budou vysoké

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pocasi zatazeno
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Nadcházející počasí nepřinese žádnou velkou změnu a také žádné sluníčko. Do konce týdne zůstane obloha zatažená až oblačná. Nejvyšší denní teplotu přinese páteční teplá fronta, která vyžene rtuť teploměru téměř k deseti stupňům. V sobotu už ale teplota klesne k maximálně šesti stupňům Celsia. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu.

Čtvrteční počasí bylo ve znamení zatažené oblohy. Výjimku tvořil jen východ Čech, kde se chvilkami měnilo oblačno na polojasno. Teploty se dnes pohybovaly kolem 3 až 7 stupňů Celsia. Může za to teplá fronta, která na naše území míří od západu.

Pátek bude nejtepleji

Ta dokonce vytáhne páteční denní teploty na 5 až 9 °C. V polohách nad tisíc metrů to bude kolem 1 stupně. V noci ukáže teploměr 4 až 0 stupňů Celsia.

Obloha bude ale stále na většině území zatažená. Během celého dne se budou objevovat srážky. V nižších polohách se bude jednat o déšť a mrholení. Ve výškách od 500 metrů se pak může objevovat i sněžení. Vítr bude mírný, s nárazy kolem 15 metrů za sekundu.

V sobotu bude pršet i sněžit

Teplá fronta ale nebude mít dlouhého trvání a v pátek večer ji vystřídá fronta studená. Ta způsobí sobotní lehké ochlazení. Nejvyšší denní teploty se tak budou pohybovat mezi dvěma a šesti stupni Celsia. Ty noční pak klesnou na +2 až -2 °C.

Stejně jako v pátek bude první víkendový den obloha zatažená a objevovat se budou také přeháňky, a to jak dešťové, tak i sněhové.

V neděli se částečně vyčasí na Moravě

Ani v neděli se v Čechách nedočkáme sluníčka, pouze na Moravě bude dopoledne místy polojasno. Za to se na celém území opět dočkáme srážek. Do 600 metrů to bude déšť a déšť se sněhem, ve vyšších polohách se pak bude jednat o sněžení.

Rtuť teploměru se přes den vyšplhá ke dvěma až šesti stupňům Celsia. Noční teploty budou stejné jako ty sobotní, tedy +2 až -2°C.

V neděli bude největší vítr z celého týdne. Poslední víkendový den bude foukat západní až jihozápadní vítr o síle 6 až 11 metrů za sekundu. V nárazech to pak může být 15 až 20 m/s, což je 70 kilometrů v hodině.

Zdroj: Chmi.cz

Autor: Markéta MladáSouvisející články