Nejdříve oblačná obloha, na konci týdne tropické teploty. Přichází typické léto

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
koupaliste leto
Zdroj: Stanislava Benešová / Právo / Profimedia

Od pondělí můžete očekávat zvyšování teplot. Na konci týdne se dočkáme tropických teplot, které budou přesahovat třicet stupňů Celsia. Ze začátku ale bude zatažená obloha a občas se přidají přeháňky.

Na jaké počasí se můžete těšit v polovině července? Konečně se dočkáme počasí, které bude lákat na koupaliště. Postupně se bude oteplovat, o víkendu mohou teploty atakovat až 35 stupňů. Pracovní týden přinese hlavně zataženou oblohu, občas se objeví bouřky.

Teploty budou typické pro prázdninové výlety

V pondělí v noci bude polojasno až oblačno, sem tam bude pršet. Přes den bude oblačnost proměnlivá, objeví se slunce, ale také na některých místech přeháňky. Večer ale budou srážky ustávat, oblačnost bude mizet, píší meteorologové.

Noční teploty klesnou na 11 až 7 stupňů, nejvyšší denní se vyšplhají na 18 až 22 stupňů. Na jižní Moravě se mohou dostat až na 24 stupňů. Vát bude slabý vítr, který bude mít rychlost 2 až 6 metrů za sekundu.

V úterý bude obloha polojasná až oblačná, znovu se ojediněle objeví přeháňky. Večer zase bude oblačnosti ubývat. Stejně jako v pondělí se noční teploty dostanou na 11 až 7 stupňů. Denní ale budou o něco vyšší, a to mezi 22 až 26 stupni.

Počasí se bude postupně vylepšovat

Ve středu se můžete těšit na vyloženě letní teploty. Bude sice jasno až polojasno, ale během dne se od západu bude zatahovat. Noční teploty o stupínek spadnou a bude maximálně deset stupňů, přes den pak bude příjemných 24 až 27 stupňů na severovýchodě.

Ve zbytku republiky budou teploty atakovat tropickou třicítku. Ve čtvrtek bude obloha nejen zatažená, ale objeví se také bouřky. V noci ale budou teploty mezi 17 až 13 stupni, přes den budou mít velké rozpětí. Na severu 23 stupňů, na jihovýchodě může být o 9 stupňů více.

Polojasno až oblačno pak očekávejte v pátek. Na jihu budou dešťové přeháňky, nebo dokonce bouřky. V noci budou teploty mezi 15 až 11 stupni Celsia, před den bude znovu 23 až 27 stupňů. Stejně jako v předchozích dnech bude vát jen slabý vítr.

Zdroj: ČMHÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články