Nový týden přivítáme s deštníkem v ruce. Na konci týdne ale očekávejte sluníčko

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
slunecne pocasi
Zdroj: Mazur Travel / Shutterstock.com

Po slunečném víkendu přišlo nejen ochlazení, ale také dešťové přeháňky. V noci se nad naším územím prohnaly také bouřky. Deštník budete potřebovat po celé pondělí.

Postupně se ale bude oteplovat, na konci týdne bude dostatek slunce a o víkendu se můžete těšit na letní teploty. Pocitově budou teploty o něco nižší, zvlášť v pondělí. V noci na většině území řádily bouřky, ráno by si proto řidiči měli dávat pozor.

V pondělí bude nejchladněji, poté se oteplí

„Ve srovnání se včerejškem dnes bude zhruba o 6 °C chladněji, odpolední teploty se budou pohybovat většinou kolem 21 °C, na jihovýchodě se ještě dočkají letních 25 °C,“ uvedli meteorologové na facebooku.

„Od zítřka nás čekají slunečné dny a postupné oteplování,“ slibuje předpověď. První pracovní den se bude protrhávat oblačnost, přes den se, stejně jako v noci, mohou objevit bouřky. V noci budou teploty mezi 16 až 12 stupni, přes den se budou pohybovat mezi 19 a 23 stupni.

V 1000 m na horách bude pouze kolem patnácti stupňů. Vát bude mírný vítr, který v bouřkách může zesilovat. V úterý bude o poznání lépe, polojasno až skoro jasno. Ráno se mohou ukázat mlhy, noční teploty budou pouze mezi 10 až 6 stupni, uvedl ČHMÚ.

Přes den očekávejte příjemných 20 až 24 stupňů. Také v úterý bude vát pouze mírný vítr. Ve středu bude podobné počasí, ale bude více slunce. V noci budou teploty stejné, přes den ale budou typicky letní, mezi 24 až 28 stupni. Na severovýchodě bude pouze 23 stupňů.

Na konci týdne se počasí vylepší, těšte se na slunce

Ve čtvrtek bude polojasno, přechodně se může objevit déšť nebo přeháňky. Na některých místech budou i bouřky. V noci teploty klesnou na 14 až 10 stupňů, přes den se přehoupnou přes tropickou třicítku. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V pátek sice bude o něco chladněji, rozhodně ale nebude zima. Deštníky můžete schovat, bude jasno až polojasno. Noční teploty budou mezi 16 až 12 stupni, nejvyšší přes den budou mezi 23 až 27 stupni. Během dne bude foukat mírný severozápadní vítr.

O víkendu se pak očekávají vysoké teploty, doprovázené sluncem. Ideální letní počasí vás možná naláká na návštěvu koupališť nebo zoologických zahrad. Na konci školního roku se tak snad konečně dočkáme letního počasí.

Zdroj: ČMHÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články