O víkendu budou teploty nad nulou, dočkáme se i slunce

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi leden
Zdroj: Tomas Blazek / MAFRA / Profimedia

Počasí v České republice je jako na houpačce. Na víkend si můžete naplánovat například lyžování, teploty na horách se totiž budou pohybovat kolem nuly a v sobotu bude obloha jasná. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu a Meteopress.

Tento týden překvapil mnohé počasím, teploty se pohybovaly ve velkém rozmezí. V pondělí ráno jste mohli naměřit až -12 stupňů Celsia, další dny už ale bylo tepleji. Ve čtvrtek odpoledne naměřili například v Peci pod Sněžkou plusovou 7.

O víkendu bude na horách krásné počasí

O víkendu můžete využít krásného počasí a vyrazit na lyže. V sobotu bude polojasno až jasno, místy může být zataženo. Ráno se budou teploty pohybovat mezi 2 až -2 stupni. Nejvyšší denní teploty vyskočí až na plus 5.

Na horách můžete naměřit kolem -3 stupňů. Vát bude mírný severozápadní vítr. V neděli se teplota podle Meteopress změní. Poslední den v týdnu můžete očekávat oblačno až zataženo, slunce se tentokrát neobjeví.

Objevit se, stejně jako v sobotu, mohou mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty budou o něco vyšší, mohou vystoupat až na pět stupňů. Přes den to bude -1 až +4, vát bude slabý nebo mírný jihozápadní vítr. O víkendu nečekejte žádné časté sněhové přeháňky.

Počasí jako na houpačce, typická zima stále nepřišla

Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude v sobotu sněžit pouze ojediněle, především na horách. V nižších polohách se bude jednat o smíšené přeháňky, ráno očekávejte oblačnost, která se během dne bude trhat.

V neděli můžete také očekávat sněžení, ale pouze na horách a ve večerních hodinách. Bude jen slabé, čerstvý sníh tak na sjezdovkách sotva poznáte. Při malé oblačnosti mohou teploty klesnout až na -6. Vítr bude proměnlivý, večer může dosáhnout rychlosti 15 m/s.

Počasí bude vhodné nejen na sjezdovky, ale také na radovánky ve sněhu. Letošní zima je tak plná překvapení. Na Šumavě před několika dny naměřili téměř -30 stupňů, ale přes den jsou teploty na nule. Do toho dešťové srážky, mrznoucí mlhy, občasné sněžení.

Zdroj: Meteopress ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články