O víkendu nás čeká sněžení s deštěm. Teploty se budou držet na nule

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pocasi vikend
Zdroj: Shutterstock

Podle meteorologů by během soboty i neděle mělo na mnoha místech České republiky sněžit, místy se pak bude objevovat sněžení s deštěm. Díky teplotám na nule navíc sníh přetrvá až do pondělí.

Páteční počasí bude jenom předzvěstí chladného víkendu. Již od rána nabádají odborníci k opatrnosti na silnici před kluzkým sněhovým popraškem, který se může měnit i v ledovku. Během dne nás čekají teploty mezi -2 až +2 °C, na většině území mírné sněžení.

Na severovýchodě bude sněžení s deštěm přibývat během dne, v západní polovině republiky pak především k večeru a během noci. Nejvyšší noční teploty z pátku na sobotu by podle Meteopress měly být okolo -1 °C. Vát bude severozápadní vítr o rychlosti 15 km/s.

Silnější sněžení na Moravě a ve Slezsku

„Během víkendu se zejména v Čechách bude měnit sněžení v nižších polohách ve srážky smíšené nebo dešťové, na Moravě a ve Slezsku, když už srážky budou, tak ve sněhu. Do neděle také bude přibývat sněhu na horách a zejména v Alpách,“ varuje ČHMÚ na svém facebooku.

V sobotu by se na většině území České republiky měly objevovat ranní a večerní ledovky, přes den pak očekávejte především sněžení a sněžení s deštěm, v některých částech republiky pak sněžení intenzivnější s mírným severozápadním větrem. Teploty v průměru vyskočí až na +3 °C.

K večeru se budou ale opět pohybovat kolem nuly a nasněžený sníh by neměl jen tak opadnout. Naopak noční teploty okolo -1 až -5 °C připraví řidičům i chodcům na následující ráno nepříjemné překvapení v podobě ledovky, přidat se mohou i mlhy.

Deštivá neděle

Sníh bude v neděli přetrvávat, ačkoli srážky přibydou spíše deštivé a sněžit bude především na horách. Na východě
a severovýchodě budou po celý den přibývat srážky sněhové i v nižších polohách. Na většině území České republiky bychom podle ČHMÚ měli očekávat zataženo, místy výjimečně polojasno.

Nejvyšší denní teploty se v průměru vyšplhají na 2 až 6 °C, na východě a severovýchodě území se budou držet spíše pod nulou. Vát by měl mírný severozápadní až severní vítr rychlostí až 5 m/s. Meteorologové po celý den varují před situací na silnici – kromě sněhu na komunikaci i před dešti se sněhem, které mohou komplikovat viditelnost.

K večeru se pak opět ochladí, srážky se zmírní, bude ovšem hrozit námraza. Nakonec i začátek následujícího týdne bude spíše chladný se sněhem a deštěm. Zlepšení situace meteorologové očekávají na některých místech republiky až v jeho polovině.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav, Meteopress, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články