O víkendu si užijeme příjemné teploty. V dalším týdnu budou tropy

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi vylety
Zdroj: Krakenimages.com / Shutterstock.com

Předpověď počasí pro následující čtyři dny je příznivá. Už od čtvrtka se můžeme těšit na příjemné teploty, které budou vyzývat k výletům. Občas sice zaprší, ale nehrozí žádné velké srážky.

Ve čtvrtek se teploty mohou vyšplhat až na 29 stupňů, ale místy mohou být bouřky. V pátek bude oblačno, občas se ukáže slunce. O víkendu bude mezi 20 až 24 stupni, obloha bude slunečná. Detailnější předpověď pro vás připravil ČMHÚ.

Jižní Moravu zasáhnou ve čtvrtek tropy

Ve čtvrtek bude oblačná až zatažená obloha, místy ale bude také polojasno. Ojediněle se objeví dešťové přeháňky nebo dokonce bouřky. Teploty ale budou vysoko, večer bude oblačnosti i srážek ubývat.

V noci teploty klesnou na příjemných 18 až 14 stupňů, denní budou mezi 25 až 29 stupni Celsia, na severu Čech ale bude pouze kolem 23. Na jihu Moravy naopak budou teploty atakovat 30 stupňů. Vát bude pouze slabý vítr, který bude zesilovat v bouřkách.

V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle znovu zaprší. Na jihovýchodní části území bude zataženo a tam se očekává nejen déšť, ale také bouřky. V noci budou teploty mezi 13 až 9 stupni, na jihovýchodě ale může být o čtyři stupně tepleji.

Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 20 až 24 stupni, na jihovýchodě bude znovu tepleji. Vát bude pouze mírný vítr, který bude během dne slábnout. Víkendové dny se očekává podobné počasí.

O víkendu bude výletní počasí

V sobotu bude obloha skoro jasná až polojasná, ale postupně se přes den zatáhne. Na severu i severovýchodě budou dešťové přeháňky, na horách budou častější. V noci teploty spadnou na 13 až 9 stupňů, v noci budou stejně jako v pátek mezi 20 až 24 stupni.

V neděli bude také jasno až polojasno, přechodně oblačno, ale pouze na severovýchodě republiky. Noční teploty klesnou na 10 až 6 stupňů, přes den bude ještě o stupínek tepleji než v sobotu. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Meteorologové už však vydali výstrahu, která upozorňuje na vysoké teploty, zejména na jihu republiky. Příští týden by se měli dostat až na tropických 35 stupňů. V některých zemích se dokonce teplota dostane až na 40 stupňů ve stínu. Pozor by si tedy měli dát hlavně starší lidé nebo malé děti, hrozí totiž nejen nebezpečí dehydratace.

Zdroj: ČMHÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články