Počasí o prázdninovém týdnu: V noci bude mrznout, přes den se vysvitnou sluneční paprsky

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
hory snih lyzovani
Zdroj: Iveta Lhotská / MAFRA / Profimedia

Další turnus jarních prázdnin začal pondělním dnem. Děti se tento týden mohou těšit na počasí, které bude vybízet k venkovním aktivitám. Dočkáme se zimních teplot i slunečních paprsků. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu.

Už během víkendu bylo počasí, které by byl hřích nevyužít například k lyžování nebo dalším zimním radovánkám. Tento týden bude nastolený trend pokračovat, i když v noci se teploty dostanou místy až na -11 stupňů. Přes den ale bude slunečno a teploty se vyhoupnou i přes pět stupňů.

Co nás čeká v první polovině týdne?

V pondělí bude jasno až polojasno, může se objevit zvětšená oblačnost a slabé sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty budou v údolích až -9, v Čechách pak -2 až -6 stupňů. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 0 a 4 stupni. Vát bude slabý vítr, na Moravě a ve Slezsku bude čerstvý, večer bude slábnout.

V úterý se také můžeme těšit na jasnou oblohu a skvělé podmínky na lyžování. Na východě území může být přechodně polojasno až oblačno. Noční teploty budou mezi -4 až -8 stupni, v údolích až -11. Ráno se připravme na to, že budeme muset škrábat čelní skla u automobilů. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve středu nás také čeká dostatek slunečních paprsků, k tomu denní teploty mezi 3 až 7 stupni. Noční se budou pohybovat na stejné stupnici jako ty úterní, mezi -3 až -7 stupni. Vát bude slabý vítr, konkrétně rychlostí 4 m/s, informoval Český hydrometeorologický ústav.

O víkendu se můžete těšit na nový sníh

Ve čtvrtek bude také jasno až polojasno, objevit se může také sněžení, v nižších polohách pak sníh s deštěm. Noční teploty budou mezi -2 a -6 stupni, při vyjasnění klesnou až na -9. Přes den budou teploty nad nulou, mezi 3 a 7 stupni. Vát bude slabý severní až severozápadní vítr.

I v pátek bude nejvyšší čas vyrazit si na víkend na hory. Na východě a severovýchodě bude oblačno a může se objevit sněžení. Nejnižší teploty v noci budou mezi -2 až -6 stupni, přes den se vyšplhají až na 7. Vát bude slabý proměnlivý vítr rychlostí 1 až 4 m/s.

O víkendu bude slunečné počasí. Postupně během dne se může objevit oblačnost, ojediněle pak může i sněžit. V nižších polohách se sníh bude mísit s deštěm. Noční teploty budou mezi -1 až -6 stupni, nejvyšší denní pak mezi 2 až 7 stupni.

Zdroj: ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články