Podzim je tu v plné síle. O víkendu to na venkovní aktivity nebude

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi podzim zatazeno
Zdroj: Nikolay Zaborskikh / Shutterstock.com

V posledních dnech na mnoha místech republiky pouze prší nebo je obloha zatažená. Sluníčka se nedočkáme ani o následujících víkendových dnech, kdy bude velmi podobné počasí jako dnes.

Už od středečního odpoledne si s sebou lidé nosí deštníky, protože je může překvapit déšť nebo přeháňky. Meteorologové navíc varovali také před bouřkami. Na konci týdne sice nebude tolik pršet, ale teploty klesnou na maximálně 15 stupňů a připravit se tak musíme na sychravý podzim.

Od čtvrtka se slunce nedočkáme

Od čtvrtečního dne očekávejte pouze zataženo až oblačno. Na většině míst bude pršet nebo se přeženou přeháňky. V noci budou také bouřky. Teploty klesnou na 16 až 12 stupňů, denní se budou pohybovat pouze mezi 16 až 20 stupni Celsia.

Na jihu Moravy ale ještě vystoupají až na 23 stupňů. „V dalších dnech čekáme postupné ochlazení. O víkendu a v první polovině příštího týdne budou teploty stoupat maximálně k 15 °C,“ uvádí na svém facebooku ČHMÚ.

Bouřky mohou mít na některých místech obrovskou sílu, doprovázet je může vítr o rychlosti až 70 km/h. Připravte se také na kroupy nebo silný déšť. V pátek bude na celém území oblačno, deštivo nebo se objeví přeháňky.

O víkendu to na venkovní aktivity nevypadá

Nejnižší teploty budou v noci mezi 12 až 8 stupni, ani přes den ale nebudou vysoko, pouze mezi 14 až 18 stupni. Vát bude pouze mírný vítr. Na víkend pak ČHMÚ slibuje podobné počasí, jen teploty budou ještě o něco níž.

V sobotu bude oblačno až zataženo, občas ale vykoukne i slunce. Ráno si dávejte pozor na mlhy. Přeháňky se objeví pouze ojediněle. Teploty v noci klesnou na 10 až 6 stupňů, přes den se dostanou na 11 až 15.

Poslední den v týdnu bude také oblačný až zatažený, tentokrát ale bez sluníčka. Občasný déšť se ukáže nejen v nížinách, ale také na horách. V noci budou teploty mezi 9 až 5 stupni, nejvyšší denní se dostanou pouze na 9 až 13 stupňů. Na Moravě se mohou tamější obyvatelé těšit až na 16 stupňů Celsia.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články