Prázdniny končí, je čas jít do školy. Jaké počasí čeká školáky první den?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi zatazena obloha
Zdroj: s_oleg / Shutterstock.com

Počasí na následující týden bude ve znamení oblačné nebo zatažené oblohy. Školáky tak může doprovodit na první školní den také déšť. Co dalšího můžete očekávat od prvních zářijových dní?

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a jedno je jasné, slunce na obloze bude mít menší sílu a více se bude zatahovat. Překvapit by vás neměl ani déšť nebo přeháňky. Jaké teploty přinese následující pracovní týden?

Na jaké počasí se můžete těšit?

ČHMÚ uvádí, že ještě v úterý si užijeme sluníčka, bude polojasno až jasno, ale ráno už teploty klesly na 8 stupňů. Během dne pak budou na horách dešťové přeháňky. Přes den se teploty dostanou na 21 až 25 stupňů Celsia.

Ve středu už se obloha zatáhne, i když bude ze začátku dne i polojasno. Na západě republiky bude pršet nebo se objeví dešťové přeháňky. Noční teploty klesnou na 14 až 10 stupňů, přes den se vyšplhají na 18 až 22 stupňů.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, počasí bude velmi podobné tomu středečnímu. Noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 stupni, přes den se dostanou na 18 až 22 stupňů Celsia. V pátek už budou častější drobné deště.

Teleskop zachytil úžasné momenty na Jupiteru

Objevit se mohou také přeháňky. Noční teploty budou mezi 13 až 9 stupni, při menší oblačnosti ještě o dva stupně klesnou. Denní teploty budou znovu mezi 18 až 22 stupni. Vát bude po celý pracovní týden slabý nebo mírný vítr.

Český hydrometeorologický ústav také zveřejnil na svém facebooku několik aktuálních informací o Webbově teleskopu a jeho snímcích planety Jupiter, o kterých jsme psali i zde. „Fascinující snímky Jupiteru vznikly díky novému teleskopu – můžete na nich vidět polární záři, bouře, prstence Jupiteru či jeho měsíce,“ píšou meteorologové z ČHMÚ.

„Pokud jde o vyfotografované bouře – čím jsou místa na planetě světlejší, tím jsou bouře výše nad povrchem planety. (Mraky totiž odrazí víc světla.) Snímky vypovídají nejen o výskytu polární záře či bouří, ale také o extrémních teplotních i tlakových podmínkách,“ vysvětlují.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook, Přehledně24

Autor: Raina Tomanová



Související články