Tento týden si užijeme na koupališti. Teploty se na konci týdne opět dostanou na 30 stupňů

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
letni teploty
Zdroj: Lost_in_translation / Shutterstock.com

Léto už přešlo do své druhé poloviny, ale neznamená to, že si neužijeme vysokých teplot. Druhý srpnový týden přinese teploty mezi 27 až 30 stupni, většinou bude polojasno.

Srpen bývá většinou ve znamení nižších teplot, nejkrásnějšího počasí si užíváme v červenci. Letos je tomu ale jinak, meteorologové slibují vysoké teploty také na druhý prázdninový měsíc. Koupaliště tak praskají ve švech a vypadá to, že i tento týden bude krásně.

Znovu hrozí riziko vzniku požárů

„Na Moravě a ve Slezsku pak oblačno až zataženo a zpočátku ojediněle déšť, k večeru od západu ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 23 až 27 °C, na severovýchodě 21 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C,“ uvádějí meteorologové k pondělnímu počasí na facebooku.

„Slabý, během dne přechodně mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s,“ dodávají k předpovědi. V pondělí navíc budou noční teploty mezi 12 až 8 stupni. V úterý bude podobné počasí, jasno až polojasno. V noci budou teploty stejné, stojí v předpovědi meteorologů na webových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu.

Teploty budou lákat také k výletům

Denní teploty se vyšplhají na 23 až 27 stupňů, na severovýchodní straně republiky bude o tři stupně méně. I ve středu bude obloha polojasná a užijeme si hodně slunce. V noci budou teploty vyšší, mezi 13 až 9 stupni, přes den bude ještě tepleji než v úterý.

Na severovýchodě bude i ve středu o něco chladněji. Ve čtvrtek už se mohou objevit přeháňky, postupně se přes den bude zatahovat obloha. Noční teploty budou mezi 13 až 9 stupni, přes den se přiblíží tropické třicítce.

Vát bude mírný severovýchodní nebo východní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s. V pátek bud nejtepleji z celého pracovního týdne. V noci teploty klesnou na 14 až 10 stupňů, přes den vystoupají na 26 až 30 stupňů. Vítr bude mít stejnou sílu jako předchozí dny, uvádí ČMHÚ.

Zdroj: ČMHÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články