Teploty budou příjemné, ale většinu týdne proprší. Ojediněle mohou dorazit i bouřky

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi destivo teplo
Zdroj: Natalia Garidueva / Shutterstock.com

Po příjemném víkendu bude následovat týden plný deště a bouřek. Teploty se sice budou pohybovat kolem 20 stupňů, pocitově to ale bude méně. Sluníčko vyleze pouze občas, nejvíce si ho užijeme v pátek.

Už od pondělí očekávejte dešťové přeháňky, které budou pokračovat do konce pracovního týdne. V pondělí mohou být na některých místech bouřky, stejně tak i v ostatní dny. Počasí bude celý týden velmi podobné, nečekejte tedy zatím pravé léto.

Pozor na kroupy, které hrozí v pondělí

„Přes naše území bude dnes zvolna k východu postupovat tlaková níže spojená se zvlněnou studenou frontou,“ uvádí meteorologové na svém facebooku. V pondělí se už v noci mohou objevit silné bouřky. Ráno bude ubývat srážek i oblačnosti, během dne ale bude hodně pršet.

Ojediněle se znovu objeví přeháňky a bouřky. V noci teploty klesnou na 17 až 13 stupňů, přes den se mohou vyšplhat na 22 až 26 stupňů. V noci se mohou objevit při silných bouřkách také menší kroupy a nárazy větru, lidé by si proto měli zabezpečit nábytek na zahradě, uvádí ČMHÚ.

V úterý bude velmi podobné počasí, zatažená až oblačná obloha přinese zase déšť. Na Moravě a ve Slezsku hrozí silnější bouřky, během dne ale bude hlavně v Čechách srážek ubývat, mraky se také na chvíli roztrhají.

Noční teploty budou mezi 16 až 12 stupni, nejvyšší denní se budou pohybovat mezi 19 až 23 stupni, na východě území to může být až 26 stupňů. Ve středu se na obloze objeví i slunce, ale většinu dne bude zataženo až oblačno a znovu se objeví přeháňky.

Po celý týden bude pršet, ale v pátek se obloha roztrhá

Ojediněle budou také bouřky. Ráno si dávejte pozor na mlhy. Noční teploty budou mezi 15 až 11 stupni, přes den budou příjemné, mezi 18 až 22 stupni. Na území Čech to může být až 24 stupňů. Vítr bude mít sílu 2 až 6 m/s a bude mírný. V bouřkách ale může zesílit.

Ve čtvrtek se můžeme těšit na polojasnou oblohu, která se ale bude zatahovat, a znovu udeří déšť a někde i bouřky. K večeru ale oblačnosti ubyde a bude příjemných 20 až 24 stupňů. V noci teploty klesnou na 14 až 10 stupňů.

V pátek si slunce užijeme nejvíce, bude jasno až polojasno. Na některých místech bude zvětšená oblačnost s přeháňkami. Noční teploty budou mezi 13 až 9 stupni, ale přes den bude letních 23 až 27 stupňů. K tomu mírný a slabý vítr o maximální rychlosti 6 m/s.

Zdroj: ČMHÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články