Teploty budu prudce stoupat. Z jarních kabátků půjdeme rovnou do plavek

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi kveten
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Počasí na následující týden bude více než přívětivé. Očekávat můžete vysoké teploty, které budou atakovat až magickou třicítku. Na co se můžete připravit? Užijeme si spoustu slunce a příjemných teplot.

Tento týden se konečně dočkáme ne jarního, ale rovnou letního počasí, které bude vybízet ke sportovním aktivitám, a také zahrádky restaurací budou mít plné terasy. Přes východní Evropu k nám bude totiž proudit teplý vzduch, který přinese luxusní teploty a celkově moc pěkné počasí.

Co můžete očekávat v první polovině týdne?

V pondělí bude ještě polojasno až oblačno, ráno se objeví mlhy. Odpoledne se mohou na některých místech objevit přeháňky nebo bouřky. V noci budou teploty mezi 10 až 6 stupni, přes den vystoupají na 18 až 22 stupňů. Na horách může být kolem 12 stupňů, uvádí ČHMÚ.

V Čechách bude vát slabý vítr, na Moravě povane severovýchodní až východní vítr. V úterý už budou teploty o něco vyšší, těšit se můžete na skoro jasno až polojasno. Nejnižší teploty budou mezi 8 až 4 stupni, přes den budou nejvyšší kolem 25 stupňů. Také v úterý bude vát pouze mírný vítr.

Ve středu bude velmi podobné počasí jako v úterý, ale mohou se občas objevit dešťové přeháňky. Nejnižší teploty v noci budou vyšší, a to mezi 13 až 9 stupni, přes den se vyšplhají na 24 až 28 stupňů Celsia. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V pátek se ochladí, ale teploty budou i tak příjemné

Ve čtvrtek bude také hodně slunce, postupně pak oblačno, místy se objeví přeháňky nebo bouřky. Nejnižší teploty v noci budou atakovat 15 stupňů Celsia, přes den se budou pohybovat mezi 22 až 27 stupni. Vítr bude mírný, ale při bouřkách může zesílit.

V pátek se ochladí a také už nebude tolik slunce. Očekává se zataženo až oblačno, na některých místech pak déšť, přeháňky, nebo dokonce bouřky, a to hlavně na východě území. V noci se budou teploty pohybovat mezi 16 až 12 stupni.

Nejvyšší denní teploty už nebudou tak vysoké jako v předchozích dnech, pohybovat se budou mezi 19 až 23 stupni, na jihovýchodě se mohou těšit až na 25 stupňů Celsia. V bouřkách může vítr zesílit, ale jinak bude vát mírný jihozápadní až západní vítr o rychlosti maximálně 6 m/s.

Zdroj: ČMHÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články